Český pohled na design je rok od roku vstřícnější, říká organizátor Prague Design Weeku

Na druhém ročníku Prague Design Weeku se do neděle představuje přes 70 designérů, šperkařů, módních návrhářů a kreativců. Podle organizátora výstavy Ondřeje Krynka je v České republice každým rokem zájem o designerské produkty vyšší, stále však zaostává za zahraniční kupní sílou v této oblasti.   

Prague Design Week kromě hotových návrhářských prací nabízí i přednášky o procesu tvorby a řadu workshopů s návrháři. „Snažili jsme se představit design v jiné podobě a ukázat, co za designem stojí. Kolik práce, kolik postupů je třeba pro to, aby ten výsledný produkt vznikl,“ řekl Krynek v rozhovoru pro rádio ZET. 

Cílem přehlídky je podle Krynka také představit všechny roviny, do kterých design zasahuje. Důkazem toho je například raritní expozice dekorovaných rakví z dílny HogoFogoDesign od návrháře Jiřího Ďuriše, který je opatřil mottem: „Smrt si nevybírá, vy můžete...“. Kromě nich Krynek poukázal na premiérové představení světelné instalace s názvem #SRDCE studentů ateliéru Multimediálního designu, která pulzuje a mění barvu na základě pohybu návštěvníků.  

Českou premiéru si také na akci odbyla oděvní a šperkařská expozice „Bylo nebylo“ od pětice mladých designérů Mirky Horké, Markéty Martiškové, Petry Ptáčkové, Janji Prokiće a Štěpána Růžičky. Ti se při své tvorbě inspirovali světem pohádek. 

Akce probíhá v Kafkově domě u Staroměstského náměstí do neděle 17.  května.

O dalších expozicích na letošním Prague Design Weeku, ale i o současném designu obecně se více dozvíte ze záznamu rozhovoru s organizátorem výstavy Ondřejem Krynkem. Přehrát si jej můžete v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Rakev od HogoFogoDesign · Zdroj: Prague Design Week

#SRDCE · Zdroj: Prague Design Week

Český pohled na design je rok od roku vstřícnější, říká organizátor Prague Design Weeku Foto: Prague Design Week - expozice „Bylo nebylo“

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.