České hotely připravují pro turisty z Ruska protikrizový program, sníží ceny až o 40 %

České hotely poskytnou ruským turistům sezónní slevy dosahující v rámci protikrizového programu až 40 procent původní ceny. Ruské agentuře TASS to sdělil zástupce Uralské turistické asociace Michail Malcev. Tento krok má zvýšit zájem ruských turistů o cestování. Rusové v posledních měsících omezili zahraniční cesty kvůli propadu ruského rublu. Zahraniční zájezdy jsou pro ně totiž kvůli slabé měně dražší než dříve.

„Zástupci naší asociace dojednávají v Praze s představiteli českého turistického průmyslu a s hoteliéry varianty protikrizového programu. Předběžných dohod se už podařilo dosáhnout,“ uvedl Malcev. „Česká strana je připravena zavést speciální ceny exkurzních programů pro naše turisty a poskytnout jim až čtyřicetiprocentní sezónní slevu na hotelové ubytovací služby,“ dodal.

Protikrizový program, který má kompenzovat ztráty způsobené krizí ruské ekonomiky a silným poklesem rublu, už podle agentury TASS dojednalo Rusko s Tureckem, které je stejně jako Česká republika oblíbeným turistickým cílem Rusů.

Podle Malceva se pro ruské turisty v důsledku měnové krize cena zájezdů do Česka zdvojnásobila. Počet ruských turistů v zemi se kvůli tomu snížil na polovinu. „Zatímco loni stál týden pobytu (v ČR) kolem 30 000 rublů (17 400 korun v tehdejším kurzu), dnes přijde jednoho turistu cesta na zhruba 60 000 rublů (23 300 korun v nynějším kurzu). Ne každý je ochoten takové peníze zaplatit. Proto připravujeme protikrizový program," citovala ruská agentura Malceva.

Uralská turistická asociace, kterou Malcev zastupuje, je připravena zajistit dostatečný počet zájemců pro cesty do České republiky. Díky slevám se připravuje zvýšení frekvence letů Českých aerolinií z Jekatěrinburgu do Prahy. Zatímco nyní startují do Prahy nejvýš dva letadla do týdne, v turistické sezóně se má jejich počet až zdvojnásobit.

 

Zdroj: ČTK

České hotely připravují pro turisty z Ruska protikrizový program, sníží ceny až o 40 %

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.