České firmy hledají příležitosti v Brazílii, nabízejí pistole i mobiliář

Podnikatelské mise do Brazílie, kterou organizuje tento týden Hospodářská komora, se účastní dvacet zástupců českých firem. Brazílie je pro český export prioritní zemí Latinské Ameriky - je nejlidnatější a ekonomicky nejvýkonnější v regionu.

Mise probíhá od 17. do 23. listopadu. Součástí je podnikatelské fórum v São Paulu, které Hospodářská komora uspořádala ve spolupráci s Federací průmyslníků státu São Paulo.

Podle komory má Brazílie zájem o investiční celky, spolupráci s automobilovým, chemickým průmyslem a o technologie z oblasti životního prostředí. Úspěšné jsou také společné projekty v oblasti vodního hospodářství nebo v oblasti gumárenství.

Pistole i reklamní mobiliář na zastávky Sao Paula

Zkušenosti s brazilským trhem má Česká zbrojovka a.s., která letos založila s brazilským partnerem dceřinou společnost ve státě Santa Catarina. Dalším krokem bude podle výkonného ředitele společnosti Petra Klymce výstavba montážního závodu ve městě Pomerode, na výrobu modelu pistole P-07 kalibr .40. Společnost se také uchází o tendry na dodávky pistolí pro brazilskou policii. Celková investice České zbrojovky v Brazílii je okolo 100 milionů korun, uvedl Klymec v tiskové zprávě komory.

Společnost Mmcité+ a.s., která je na misi také zastoupena, se zabývá designem, výrobou a prodejem městského mobiliáře. Nyní jedná o dodávce přístřešků pro městskou dopravu v São Paulu, ve spolupráci s reklamní společností OTIMA. Mmcité+ prodává v Brazílii městský mobiliář vyráběný v České republice přes svoji místní pobočku.

Do Brazílie s výukou angličtiny

Příležitost v Brazílii hledá i jazyková škola Slůně-svět jazyků, která chce využít toho, že je na tamním trhu poptávka po výuce angličtiny. Ředitel školy Petr Pasek vidí příležitost i v tom, že během mistrovství světa fotbale a během Olympiády, které bude Brazílie hostit, bude zvýšená poptávka po překladatelských službách.

Zdroj: HK ČR

České firmy hledají příležitosti v Brazílii, nabízejí pistole i mobiliář Foto: brazilie-informace.cz

reklama

Další články

 1. Google představil předplacenou platební kartu

  Tech ·

  Americká internetová společnost Google představila vlastní předplacenou debetní kartu, která umožní zákazníkům nakupovat v obchodech a vybírat hotovost z bankomatů…

 2. NKÚ se od ledna zapojí do vládních schůzí

  Společnost ·

  Kabinet dnes schválil změnu svého jednacího řádu, která má více zapojit Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) do projednávání jeho kontrolních závěrů na vládních schůzíc…

 3. Dánové jsou nejšťastnějším národem na světě

  Společnost ·

  Jsou nejzadluženější na světě, mají dlouhé zimy a dlouhé noci a dožívají se nižšího věku než někteří obyvatelé Středomoří. Nicméně jsou Dánové již dlouho a podle ně…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.