Česká filharmonie chce nalákat více dětí do Rudolfina

Přes 120 vzdělávacích pořadů chystá pro nadcházejí sezonu Česká filharmonie. Vedle škol chce více oslovit rodiče s dětmi. Nově přibude nedělní rodinný cyklus nazvaný Filharmonici na pokračování, program pro mateřské školy Rudolfínek a tvořivé odpoledne s koncertem - Karneval v Rudolfinu.

Čeští filharmonici tak navazují na prvorepublikovou tradici, vizi šéfdirigenta Václava Talicha a populární televizní sérii Česká filharmonie hraje a hovoří s šéfdirigentem Václavem Neumannem. Současná inspirace ale pochází z obdobných programů, které připravují Berlínští filharmonici.

Nový šestidílný cyklus Filharmonici na pokračování aneb Orchestr na kusy se bude odehrávat vždy v neděli dopoledne. Komorní soubory českých filharmoniků představí postupně své nástroje - smyčce, dechové nástroje i žestě, a přednesou skladby. Cyklus uzavře koncert, při němž se všechny nástroje nakonec spojí. Ten provede Orchestrální akademie České filharmonie, kterou řídí dirigent Ondřej Vrabec.

Na první březnovou neděli například Česká filharmonie připravuje Karneval v Rudolfinu. Jde o zábavné odpoledne s tvořivými dílnami, které vyvrcholí pohádkovým koncertem českých filharmoniků a šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka. Průvodcem bude herec Saša Rašilov.

Filharmonie nově osloví i předškoláky. Mateřské školy se mohou zúčastnit dvoudílného cyklu Rudolfínek. Děti objeví budovu Rudolfina s jejími koncertními sály, salonky a zákulisím. V dalším pokračování se pak setkají s filharmoniky, kteří je seznámí s hudebními nástroji.

Zdroj: ČF

Česká filharmonie chce nalákat více dětí do Rudolfina Foto: CTK.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.