Česká delegace dnes navštíví Ázerbájdžán

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) dnes zamíří spolu s čtyřicetičlennou delegací českých podnikatelů a exportérů do Ázerbájdžánu. Budou zde jednat o obchodu, energetice a zapojení českých firem do projektů v infrastruktuře a průmyslu. Mládek vidí šance pro české firmy v rozvoji neropné části ázerbájdžánské ekonomiky.

"Řada českých firem, které se účastnily úspěšných projektů, bude v podnikatelské misi, která mě doprovodí. Naši podnikatelé mají zájem pokračovat v úspěšně započaté spolupráci s ázerbájdžánskými partnery, uzavírat nové kontrakty a rozšiřovat svou působnost na tamním trhu," uvedl ministr. Mládek také oficiálně zahájí činnost zahraniční kanceláře proexportní agentury CzechTrade v Baku, která zde byla otevřena loni. Ministr bude navíc jednat s ázerbajdžánskými ministry ekonomiky a průmyslu, financí, dopravy a energetiky. Sejde se i s prezidentem státní ropné společnosti SOCAR Rovnagem Abdulajevem.

 

 

Zdroj: ČTK

 Česká delegace dnes navštíví Ázerbájdžán Foto: ČTK/Doležal Michal - Ministr Jan Mládek

reklama

Další články

  1. O2 se rozdělí na dvě společnosti

    Byznys ·

    Telekomunikační společnost O2 včera oznámila ve zprávě investorům, že se od ní odštěpí nová firma pod názvem Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). Ta bude vlas…

  2. Německo schválilo prodloužení pomoci Řecku

    Byznys ·

    Německý Spolkový sněm dnes schválil prodloužení evropské hospodářské pomoci Řecku o čtyři měsíce. Zadlužené zemi by bez další podpory hrozil státní bankrot a odchod z …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.