České aerolinky Smart Wings se v anketě zařadily mezi nejhorší na světě

Nejhoršími aerolinkami na světě se v anketě britské společnosti Skytrax umístily pátým rokem za sebou severokorejské aerolinky Koryo Air. Mezi 21 nejhorších se dostaly také české aerolinky Smart Wings. Naopak nejvíce, tedy pět hvězdiček, obdrželo v poslední anketě pouze devět aerolinek.

Konzultační společnost Skytrax pravidelně zveřejňuje žebříčky nejlepších aerolinek a letišť. Její žebříčky hodnotí kvalitu produktů a služeb aerolinek. Pět hvězdiček, obdrželo v poslední anketě pouze devět aerolinek, mezi které patří ANA, Asiana, Cathay Pacific, Etihad, EVA Air, Garuda Indonesia, Hainan Airlines, Qatar Airways a Singapore Airlines. Dalších 40 aerolinek má čtyři hvězdičky a 107 aerolinek obdrželo tři hvězdičky.

Severokorejské aerolinky jako jediné získaly jednu hvězdičku, a to již pátým rokem za sebou. Dalších 20 společností, včetně Smart Wings, obdrželo dvě hvězdičky, uvedl internetový server bandt.com.au.

Cestující severokorejských aerolinek v anketě uváděli, že společnost má povrchní nouzové postupy, šumivé nápoje, které je obtížné identifikovat a nepříjemně hlasité motory. Některé z nejstarších letadel mají kokpity bez digitálních obrazovek, a sedadla, která se sklápějí dopředu.

Kromě Smart Wings jsou mezi 20 aerolinkami s dvěma hvězdičkami aerolinky z Baham, Bangladéše, Bulharska, Číny, Kuby, Íránu, Indonésie, Nepálu, Turecka, Ruska, USA, Súdánu, Sýrie, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Ukrajiny a Jemenu.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

České aerolinky Smart Wings se v anketě zařadily mezi nejhorší na světě Foto: Senohrabek / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Alter Eko: Bude rok 2017 klidnější?

  Byznys ·

  Bouřlivý rok 2016 se pomalu blíží ke konci. Svět během něj zažil hned několik nepříliš příjemných situací od zpomalování čínské ekonomiky přes nízké ceny ropy po rozho…

 2. Basketbal pomáhá Nike na nohy

  Byznys ·

  Přední výrobce sportovního oblečení Nike vykázal lepší než očekávané zisky. K lepším výsledkům pomohlo zejména oživení oživení basketbalového byznysu firmy. Čtvrtletní…

 3. Kuba se dočká internetového připojení

  Společnost ·

  Kubánská vláda oznámila, že v havanských soukromých domech umožní dvouměsíční zkušební režim internetového připojení. Státem vedená telekomunikační společnost ETECSA p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.