Ericsson zažaloval francouzsko-čínskou firmu Wiko kvůli patentům

Švédský výrobce zařízení pro telekomunikační sítě Ericsson podal žalobu na francouzsko-čínského výrobce chytrých telefonů Wiko. Důvodem je porušování patentů. Ericsson ve čtvrtek informoval o tom, že společnost jeho práva porušuje už několik let, nemá licenci a neposkytla mu ani žádné odškodné. Ericsson žalobu podal u dvou soudů v Německu.

Obě strany přitom o problému jednají už od roku 2013. Wiko má hlavní sídlo ve Francii, ale většinový podíl v ní má čínská skupina Tinno Mobile, uvedla agentura Reuters.

Ericsson žaluje společnost Wiko u soudů v Düsseldorfu a Mannheimu za porušení patentů pro mobilní technologie 2G, 3G a 4G.

Kvůli licenčním poplatkům se švédský výrobce soudí také s čínskou firmou TCL.

Příjmy Ericssonu z portfolia duševního vlastnictví dosahují ročně zhruba sedmi miliard švédských korun (přes 19 miliard korun). Portfolio zahrnuje více než 42 000 patentů pokrývajících technologie 2G, 3G a 4G/LTE.

 

 

Zdroj: ČTK

Ericsson zažaloval francouzsko-čínskou firmu Wiko kvůli patentům Foto: Jari J / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sedm zajímavých faktů o americké armádě

    Společnost ·

    Na americkou armádu bychom měli kvůli nedávným událostem přenést svoji pozornost. Důvodem jsou konkrétně výbušná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa namířená pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.