Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní síly. Propouštění zaměstnanců se dotkne především lidí z oblasti výzkumu, vývoje a zásobovacích aktivit. 

Ericsson již v listopadu uvedl, že hodlá do roku 2017 snížit roční náklady o zhruba devět miliard švédských korun (27 miliard korun). Jednorázové výdaje na úsporná opatření by se měly pohybovat mezi třemi a čtyřmi miliardami švédských korun.

Ericsson je největším výrobcem zařízení pro bezdrátové komunikační sítě na světě. Firma na konci loňského roku zaměstnávala po celém světě 118 000 lidí, z toho 17 580 ve Švédsku, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

    Byznys ·

    Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.