reklama

Energetická skupina RWE sníží počet divizí a zacílí na obnovitelné zdroje

Aby německá energetická skupina RWE ušetřila na administrativě a urychlila v podniku rozhodovací procesy, sníží počet svých lokálních divizí. Navíc se rozhodla rozšířit nejvyšší management a plánuje se soustředit ve větší míře na distribuční sítě a obnovitelné zdroje energie. Z pondělního oznámení společnosti vyplývá, že změny se mají týkat domácího trhu v Německu.  

Mohlo by vás zajímat

Německé energetické firmy se nyní potýkají s potížemi kvůli slabé evropské poptávce po energiích. Vliv má ale i rozvoj obnovitelných zdrojů energie, které mají při připojení do elektrárenské sítě přednost před konvenčními paroplynovými a uhelnými elektrárnami.

Analytici už dříve upozorňovali, že složitá organizační struktura skupiny je hlavní příčinou toho, že RWE pomalu reaguje na masivní nástup zelených energií v Evropě. RWE, která je druhým největším energetickým koncernem v Německu, má v současnsti podle serveru Handelsblatt více než 100 dceřiných firem a dcer těchto dcer.

Počet společností s ručením omezeným by se měl v rámci skupiny snížit o 30 procent, počet akciových společností o 60 procent a počet dozorčích rad dokonce o 70 procent, upozornila agentura DPA. Skupina chce počet svých součástí zredukovat hlavně prostřednictvím fúzí. Rušení pracovních míst by při reorganizaci prioritou být nemělo.

Skupina také rozšíří výkonnou radu o tři další členy. Tento krok má zlepšit řízení v sekci obnovitelných zdrojů energie, kde se RWE dosud příliš nedařilo. Lepší kontroly by firma chtěla dosáhnout i v oblasti maloobchodu, sítí a konvenční výroby energie.

RWE si od změn slibuje menší byrokracii, zjednodušení rozhodovacích procesů a posílení spolupráce uvnitř firmy. Vedení podniku doufá, že změny firmě pomohou ustát krizi v odvětví.

„Nová RWE bude rychlejší a pružnější, jak vyžadují dalekosáhlé změny na trhu s energií,“ uvedl ve sdělení výkonný ředitel koncernu Peter Terium, jehož plány v pondělí potvrdila dozorčí rada koncernu. Novinářům podle agentury Reuters řekl, že jednou z možností zůstává rozdělení celé skupiny, cílem to ale není. Obdobný krok loni v listopadu oznámil německý konkurent E.ON. Terium ovšem dodal, že on sám takový postup nepreferuje.

RWE chce oznámené změny uskutečnit do začátku roku 2017. Firma neuvedla, kolik peněz by díky rozsáhlé reorganizaci mohla ušetřit.

 

Zdroj: ČTK

Energetická skupina RWE sníží počet divizí a zacílí na obnovitelné zdroje Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČSA předčasně ukončí sezónní linku do Atén

    Byznys ·

    České aerolinie v srpnu předčasně ukončí linku do Atén, kam začaly létat v červenci. Důvodem je přetrvávající hospodářská krize v Řecku. Jde o první destinaci, kterou …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.