eMoneyservices bude požadovat kvůli nečinnosti pražského magistrátu další peníze za Opencard

Společnost eMoneyservices (EMS) dnes zveřejní částku, kterou bude po Praze soudně vymáhat za Opencard. Podle mluvčího EMS Martina Opatrného se tak stane kvůli nečinnosti magistrátu. EMS přitom už v současnosti požaduje vyplacení desítek milionů korun. Opencard Prahu stála 1,3 miliardy korun a používá ji 1,2 milionu lidí.  

„Vznikly nové finanční nároky, které je nucena naše společnost uplatňovat vůči hlavnímu městu vzhledem k naprosté nečinnosti při řešení problémů Opencard,“ uvedl Opatrný. Nově požadovanou částku sdělit nechtěl.

Praha nemá s EMS smlouvu na podporu systému Opencard a neplatí za licence. Firma proto podala žaloby jak na magistrát, tak na dopravní podnik. Spory se táhnou už řadu měsíců.

Elektronická karta Opencard, která pochází z éry exprimátora Pavla Béma (ODS), měla mít původně mnoho funkcí, nakonec ale slouží především jako průkaz s předplatným pro MHD. Jako tramvajenku ji využívá zhruba 1,2 milionu lidí.

 

Zdroj: ČTK

 

eMoneyservices bude požadovat kvůli nečinnosti pražského magistrátu další peníze za Opencard Foto: ČTK/Švancara Petr

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.