Elon Musk: Tesla v září představí svůj kamion

Generální ředitel amerického výrobce elektromobilů Elon Musk ve čtvrtek uvedl na svém Twitteru, že společnost v září odhalí svůj nákladní vůz na elektropohon. „Tým odvedl skvělou práci. Je skutečně na další úrovni,“ dodal. Myšlenku nákladních aut nazývaných Tesla Semi nastínil Musk minulý rok v létě ve svém vylepšeném „Masterplánu“.

„Věříme, že Tesla Semi přinese podstatné snížení nákladů na nákladní dopravu, zároveň zvýší bezpečnost a bude opravdu zábavné ji řídit,“ napsal tehdy Musk do svého Masterplánu. Dodnes přitom není jasné, jestli bude kamion od Tesly autonomní. Podle serveru CNN mluvčí automobilky odmítl poskytnout komentář nad rámec Muskových tweetů.

Ve svých dalších vyjádřeních na Twitteru Musk napsal, že do 18 až 24 měsíců Tesla odhalí elektrický pickup, a že další generace modelu Roadster bude kabriolet.

Nejočekávanější událostí letoška bude ale pro Teslu zahájení výroby svého cenově nejdostupnějšího Modelu 3. Ten se bude prodávat za 35.000 dolarů (886.000 Kč), takže bude výrazně levnější než automobily Model X a Model S, jejichž cena přesahuje 70.000 dolarů. Výroba těchto elektromobilů, které si už objednalo přes 370 tisíc zájemců, má být podle Muska zahájena v červenci. 

Tesla má od minulého roku i jiné aktivity než elektromobily. Akcionáři automobilky Tesla loni v listopadu schválili plán Elona Muska na převzetí výrobce solárních panelů SolarCity. Musk vlastnil kolem 20 % z této společnosti. Někteří akcionáři se tak v minulosti vyjadřovali, že spojení společností je jasným střetem zájmů. Pro fúzi ale nakonec bylo 85 procent akcionářů. Obě firmy budou podle Muska společně směřovat k urychlení světového přechodu k udržitelné energetice generováním a skladováním čisté energie a zajišťováním dopravy, která ji využívá. Letos tak Tesla hodlá prodávat a instalovat své solární střešní tašky.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Elon Musk: Tesla v září představí svůj kamion Foto: Elon MUSK; Zdroj: ČTK/EFE/Ulises Ruiz Basurto

reklama

Další články

 1. Silný rubl činí ruským ropným firmám potíže

  Byznys ·

  Silný rubl ohrožuje ruské producenty ropy i naděje vlády na zvýšení rozpočtových příjmů, které měla přinést dohoda těžařských zemí o snížení produkce suroviny. Přední …

 2. Čínská CEFC má převzít stadion Eden

  Byznys ·

  Stadion v Edenu již podle informací Hospodářských novin patří čínské společnosti CEFC. Ta už vlastní fotbalovou Slavii Praha, která na stadionu hraje. O stadion se vša…

 3. Rusko vetovalo rezoluci OSN ohledně Sýrie

  Společnost ·

  Rusko ve středu vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který se staví proti chemickému útoku v Sýrii z minulého týdne a požaduje jeho přísné vyšetřen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.