Elektromobily Jaguar získají software od firmy BlackBerry

Příští generace elektromobilů britského výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover (JLR) bude vybavena softwarem kanadské firmy BlackBerry. Firmy ve čtvrtek oznámily, že uzavřely příslušnou licenční dohodu.

Podle ní BlackBerry poskytne JLR svůj multimediální a bezpečnostní software pro technologii autonomního řízení. Její divize QNX, která vyrábí software pro počítačové systémy v automobilech a jejíž zábavní konzole automobilky už delší dobu instalují do vozů, by měla začít generovat příjmy v roce 2019. Dceřiná firma BlackBerry Certicom se zaměřuje na bezpečnostní technologii a slouží zákazníkům, jako jsou IBM Corp, General Electric Co a Continental Airlines.

Automobilka JLR, kterou koupila Tata group v roce 2008, vloni oznámila, že její nové osobní vozy budou dostupné v elektrické nebo hybridní verzi od roku 2020. Největší britský výrobce automobilů v lednu uvedl, že otevře v Irsku softwarové centrum, kde bude pracovat na pokročilých technologiích automatického řízení a technologiích elektrifikace, napsala agentura Reuters.

BlackBerry se původně jmenovala Research In Motion a se svými přístroji byla průkopníkem v odvětví chytrých telefonů. Později ale firma začala na trhu zaostávat a v roce 2016 se rozhodla přesunout od výroby chytrých telefonů do oblasti softwaru, který používají podniky a vlády ke správě svých mobilních zařízení.

 

 

Zdroj: ČTK

Elektromobily Jaguar získají software od firmy BlackBerry Foto: TK Kurikawa / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.