Elektromobilů Tesla se prodalo v prvním čtvrtletí rekordní množství

Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motor v prvním čtvrtletí letošního roku prodal rekordních 10.030 vozů. Ve srovnání se stejným obdobím loni dodávky stouply o 55 procent, uvedla automobilka.

Firma očekává, že za celý letošní rok dodá na trhy 55.000 nových vozů. Loni prodala 31.655 vozů, napsala agentura Reuters.

Tesla patří k nejmladším a nejmenším americkým automobilkám s akciemi na burze. V současnosti vyrábí jediný model, sedan s názvem Model S. Letos na podzim plánuje začít prodávat dlouho odkládaný sportovně užitkový vůz Model X. Do roku 2017 pak chce automobilka přijít na trh s levnějším vozem pro masový trh Model 3.

Analytici však upozorňují, že by pro automobilku mohly být hrozbou současné nízké ceny benzínu. V USA je nyní benzín nejlevnější za více než pět let, což u spotřebitelů zvyšuje atraktivitu tradičních vozů.

Společnost se navíc potýká s problémy v Číně, kde se jí nedaří plnit stanovené prodejní cíle. To znepokojuje investory a tlačí dolů cenu akcií Tesly. Ta již od začátku letošního roku klesla o více než 14 procent.

Koncem března společnost uvedla, že 30. dubna představí nový produkt, kterým ale nebude automobil. Média předpokládají, že půjde o domácí bateriový systém, o kterém již dříve hovořil výkonný ředitel podniku Elon Musk. Tento systém by mohli využívat například majitelé domů se slunečními kolektory k ukládání vyrobené elektrické energie.

 

 

Zdroj: ČTK

Elektromobilů Tesla se prodalo v prvním čtvrtletí rekordní množství Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Potraviny jsou nejlevnější za téměř pět let

    Byznys ·

    Světové ceny potravin v březnu meziměsíčně klesly o zhruba 1,5 procenta. Dostaly se tak na nejnižší úroveň za téměř pět let. Objemy dodávek většiny potravinářských kom…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.