„Elektrokolo je dopravní prostředek budoucnosti,“ říká Ditrich, který prosadil i nový učební obor

Vyřešit podnikáním svůj vlastní problém. De facto tak přišel Jakub Ditrich ke své firmě Ekolo.cz, která se zasadila o boom elektrokol v Česku. Sám totiž není příznivcem složitého přemísťování, i proto ho kolo na elektrický pohon nadchlo. Ditrich je přesvědčený, že elektrokola jsou dopravním prostředkem budoucnosti, proto se i zasadil o vznik nového učebního oboru s názvem Mechanik elektrokol.

Jakub Ditrich má vystudovanou Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze. Nějakou dobu také podnikal na internetu v oblasti domén. Zlom však pro něj přišel v roce 2007, kdy se nadchnul pro elektrická kola a založil vlastní společnost. 

Výroba ani servis kol se přitom u nás dlouho studovat nedalo. „Nyní vznikl nový učební obor, jmenuje se Mechanik jízdních kol a my jsme tam prosadili i další učební obor, který se jmenuje Mechanik elektrokol. Během tohoto roku si bude možné takovou kvalifikaci zajistit,“ řekl Ditrich na rádiu Zet. Takové zaměření přitom mají podle něj zatím jen v Holandsku.

I pro Ditricha tedy platí, že pro podnikání stačí jen ten pravý zápal. „Jsem běžný uživatel kola. Dokáži si nahustit pneumatiku a dnes po těch pár letech i vyměnit duši, ale do ničeho většího bych se nepouštěl,“ řekl v pořadu Podnikání od A do Zet. Bylo to tedy o tom najít si vhodné spolupracovníky, kteří rozumí elektrotechnice a mechanice kol, sám se pak ujal prodeje a marketingu.

I když jsou co se týče Evropy lídry v trendu elektrokol státy jako Holandsko nebo Německo, Ditrich zkušenosti pro své podnikání čerpal v Asii. „Ať si říká, kdo chce, co chce, v oboru jízdních kol a elektreokol obzvlášť se bez Asie neobejdeme. I všechna elektrokola, která jsou takzvaně vyrobená v Evropě - jsou velké výrobny v Bulharsku, Rumunsku i i nás v Čechách se montují elektrokola - tak všechny komponenty jsou původem s Tchaj-wanu nebo s Číny,“ řekl. V Číně přitom firma částečně působí dodnes.

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Jakubem Ditrichem si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

„Elektrokolo je dopravní prostředek budoucnosti,“ říká Ditrich, který prosadil i nový učební obor Foto: Archiv Jakuba Ditricha

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.