EK uskutečnila razie v řeckých energetických firmách

Evropská komise ve spolupráci s řeckými úřady podnikla razie v pobočkách několika řeckých energetických podniků. Podezřívá je totiž ze zapletení do praktik porušujících pravidla hospodářské soutěže.

Komise ve středu oznámila, že neohlášené inspekce se uskutečnily v úterý a týkaly se firem působících v oblasti výroby a distribuce elektřiny v Řecku. „Komise má obavy, že dotčené podniky mohou být zapleteny v praktikách narušujících hospodářskou soutěž,“ píše se ve sdělení komise.

Komise neupřesnila, kterých podniků se inspekce týkaly. Největší řecká elektrárenská společnost Public Power Corp (PPC) ve středu nicméně uvedla, že ji Brusel vyšetřuje kvůli podezření, že od roku 2010 zneužívala svého dominantního postavení na velkoobchodním trhu s elektřinou.

Pokud komise odhalí porušování antimonopolních pravidel Evropské unie, může firmám vyměřit pokutu ve výši až deseti procent jejich ročních tržeb, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

EK uskutečnila razie v řeckých energetických firmách Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman podepsal protikuřácký zákon

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal takzvaný protikuřácký zákon. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Od 31. května bude platit absolutní zákaz kouření…

  2. 5 způsobů, jak přátelství ovlivňuje úspěch

    Byznys ·

    Úspěšnost nepatří mezi úkoly, které může člověk zvládnout samostatně, domnívá se americký portál Business Insider. Na to, čeho v životě dosahujeme, má totiž kromě nás …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.