EK upozorní ČR na potřebu hlídat udržitelnost veřejných peněz

Ke zlepšení dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, především v souvislosti se zátěží představovanou penzijním systémem dnes Českou republiku s největší pravděpodobností vybídne Evropská komise. Plyne to z informací ČTK o obsahu letošních doporučení pro ČR v rámci unijního hospodářského cyklu známého jako Evropský semestr. Doporučení pro jednotlivé země dnes komise zveřejní.

Na problém dlouhodobé fiskální udržitelnosti upozorňovala EK Prahu už v minulých letech. Bod tak pro českou vládu nebude překvapením podobně jako některé další, třeba potřeba posílení protikorupčních opatření a vyšší konkurence při přidělování veřejných zakázek.

Komise by také měla - rovněž opakovaně - připomenout potřebu snižovat byrokracii pro podnikatele, či ve vědě, výzkumu a inovacích. Tradiční upozornění nejspíš bude mířit též do oblasti vzdělávání, včetně potřeby větší podpory učitelské profese. Ani v letošních doporučeních nejspíš nebude chybět zmínka o potřebě zlepšit přístup na pracovní trh pro ženy, zdravotně postižené a pro lidi s nižší kvalifikací.

 

Zdroj: ČTK

EK upozorní ČR na potřebu hlídat udržitelnost veřejných peněz Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Čína sníží clo na dovoz osobních aut na 15 %

    Byznys ·

    Čínská vláda přistoupila ke snížení cla na dovoz osobních automobilů na 15 procent ze současných 25 procent. Informaci o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na …

  2. Podpora brexitu v Severním Irsku prudce klesla

    Společnost ·

    Pokud by se nyní konalo referendum o odchodu Británie z Evropské unie, hlasovala by převážná většina obyvatel Severního Irska proti brexitu. Vyplývá to z nového průzku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.