Češi se dočkají nabíječek Destination Charging od Tesly

Vedle první rychlonabíjecí stanice Tesla Supercharger na dálnici D1 se čeští řidiči elektromobilů dočkají i sekundární dobíjecí sítě zvané Destination Charging. Ty auto nabijí v cílové stanici za pár hodin. Instalaci prvních šesti nabíječek v Praze má na svědomí firma Mr. Parkit. Podle jejího zakladatele Jaroslava Macha je rozšíření těchto stanic jedním z nejdůležitějších faktorů pro rozvoj elektromobility.

Obě verze nabíječek od Tesly - Tesla Supercharger a Destination Charging - se podle Macha doplňují. Zatímco rychlonabíjecí stanice Supercharger jsou umístěny mimo město a rozšiřují dojezdu elektromobilů, Destination Charging je naopak v cílových místech, kam auto dojede a může se v klidu nabít. Kromě rychlosti nabíjení a pořizovací ceny je rozdíl mezi stanicemi v  jejich provozovateli. „Supercharger pořizuje přímo Tesla, zatímco Destination Charging provozuje poskytovatel parkování nebo majitelé objektu,“ dodal Mach.

Podle Macha bude možnost dobíjet auto v místě, kam jedete, bude jednou z klíčových věcí pro rozvoj elektromobility. „Pro majitele z elektromobilů je to jeden z parametrů, který ovlivní, kam pojedou. My chceme pomáhat s dobíjení klientům, kteří využívají náš parkovací systém, takže jednáme s partnery v garážích o instalaci dalších nabíječek přímo na parkovacích místech,“ řekl s tím, že pokud bude síť dobíjení v cílové destinaci dostatečná, lidé se budou méně bát si elektromobil pořídit jako své jediné auto. S tím souvisí i cena elektromobilů. I když nejen Tesla ale i další automobilky již představily finančně dostupné elektromobily, podle Macha by dramaticky pomohly daňové výhody.

Česká republika zatím nepatří mezi elektromobilní ráje. To, že začala Tesla distribuovat do Čech své Destination Charging podle Macha nicméně indikuje, že se o nás zajímá. Největší koncentraci těchto nabíječek má Švýcarsko. Pozadu nezůstává ani Francie, severní Itálie nebo Velká Británie. 

 

 

Celý rozhovor se zakladatelem společnosti Mr. Parkit Jaroslavem Machem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Češi se dočkají nabíječek Destination Charging od Tesly Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Rusko vetovalo rezoluci OSN ohledně Sýrie

    Společnost ·

    Rusko ve středu vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který se staví proti chemickému útoku v Sýrii z minulého týdne a požaduje jeho přísné vyšetřen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.