Češi by si měli pospíšit s výběrem letní dovolené, nabídka last minute bude výrazně nižší

Řecko patří mezi českými turisty dlouhodobě k nejoblíbenějším destinacím pro strávení letní dovolené. České cestovní kanceláře si tak naplánovaly v této destinaci poměrně velké množství kapacit. Na rádiu Zet to říká člen představenstva Asociace cestovních kanceláří České republiky Jan Osúch. Podle něj se zdá, že si lidé kupují zájezdy v předprodejích o dvacet procent více, než v minulém roce. Z toho pohledu lze očekávat, že i nabídka zájezdů last minute bude o 20 % nižší. 

Řecko je destinací, za níž Češi v průměru utratí 15 až 17 tisíc korun. Jde o zemi, která je například oproti Španělsku výrazně levnější. Benefitem je i skutečnost, že se nepotýkala s žádnými bezpečnostními ani mediálními problémy. Výjimkou byl ovšem ostrov Kos. Ten se ale letos vrací na špičku nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů. Zařadí se tak za Krétu a Rhodos.

„Pokud poletíte jeden rok na Kos, další rok na Rhodos a třetí rok na Krétu, tak pořád budete mít co objevovat. Destinace vám tak nebude připadat stejná. Rozmanitost jedné nabídky v rámci Řecka je pro české turisty atraktivní a veliká,“ řekl Osúch na rádiu Zet.

Mezi oblíbené destinace patří rovněž Španělsko. Jde totiž o zemi, která je podobně jako u Řecka dlouhodobě známá pro svoji bezpečnost. Turistům se zalíbila i díky spoustě gastronomickým zážitkům a velkému množství výletů. Tyto skutečnosti lákají i ostatní turisty ze západní Evropy. Kvůli tomu ve Španělsku meziročně vzrostly ceny o 10 až 15 procent. To však českým turistům nemusí příliš vyhovovat.

Související: Barcelona si posvítila na cestovní ruch, je ho až příliš

Podle Osúcha už se není třeba bát Turecka. „Další zemí je Turecko, které se po problémech, s nimiž se potýkalo v loňském roce, vrací na špičku zájmů. Turisté se přesvědčili o tom, že i pokud dojde k nějakým útokům nebo k nějakému neštěstí v Istanbulu, tak to neznamená, že nejpopulárnější letoviska například v Antalyii nebo Alányi by měly být nějakým způsobem postiženy problémy a měla by tam být snížená bezpečnost,“ uvedl.

Turecko tak podle něj bude mezi českými turisty figurovat v žebříčku nejvíce navštěvovaných letních destinací. Zařadí se tak mezi Řecko, Španělsko, Egypt a Tunisko. 

Lidé by pak podle něj měli přehodnotit, zdali zájezd koupí v předprodejích. Nabídka letních dovolených v last minute bude totiž značně omezená. Oproti minulému roku bude slabší. „Čeští turisté pro mnoho termínů v loňské letní sezóně například u destinací, jako jsou Řecko nebo Španělsko, nemohli najít žádnou kapacitu, která by jim vyhovovala. Především šlo o kapacitu, která je blízko pláže, kde je stravování all inclusive a kde jsou třeba i dobré podmínky pro rodiny s dětmi,“ sdělil Osúch. 

 

 

Článek obsahuje pouze rozhovor s členem představenstva Asociace cestovních kanceláří České republiky Janem Osúchem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Češi by si měli pospíšit s výběrem letní dovolené, nabídka last minute bude výrazně nižší Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Verizon snížil cenu Yahoo o 350 milionů dolarů

    Byznys ·

    Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl s internetovou společností Yahoo na snížení ceny jejich dohody až o 350 milionů dolarů. Informoval o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.