Čečenský prapor bude chránit ruskou leteckou základnu v Sýrii

K ochraně ruské letecké základny v Sýrii bude vyslán nově vytvářený prapor čečenských těžkooděnců. Napsal to dnes ruský list Izvestija. Do syrské provincie Latákíja by měli Čečenci dorazit do konce roku.

Jednotka byla podle ruského listu vytvořena ze dvou bojových čečenských praporů Vostok a Zapad, které jsou známé z bojů proti severokavkazským extremistům a účastnily se i války proti Gruzii v roce 2008. Zapojily se údajně také do povstání proruských radikálů na ukrajinském Donbasu.

Nemálo Čečenců podle ruských médií bojuje v Sýrii i na straně takzvaného Islámského státu. Aby se nový čečenský policejní prapor odlišil od islámských extremistů, museli se jeho příslušníci hladce oholit, „což pro Čečence není obvyklé,“ napsal dnes list Kommersant.

Na internetu se objevilo video z údajné přípravy čečenského praporu na odjezd na základnu Hmímím v Sýrii. Záběry byly podle Kommersantu pořízeny v obci Chankala na východním předměstí čečenské metropole Groznyj.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Čečenský prapor bude chránit ruskou leteckou základnu v Sýrii Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Vzestup a pád pečlivého protokoláře Forejta

    Společnost ·

    V úterý nastal konec spekulacím ohledně ředitele protokolu Pražského hradu Jindřicha Forejta. Ten totiž z osobních a zdravotních důvodů rezignoval na svůj post. Jeho p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.