Čedok se loni i kvůli slabé koruně propadl do ztráty 6,6 milionu korun

Česká cestovní kancelář Čedok v loňském roce vykázala ztrátu 6,6 milionu korun. V roce 2013 byla přitom v zisku 15,3 milionu korun. Zhoršení hospodářských výsledků přišlo kvůli nesplnění plánovaných tržeb z prodeje vlastních služeb. Ztrátu způsobila i oslabená koruna. Čedok loni zaznamenal meziroční pokles výnosů o 217 milionů na 2,6 miliardy korun. Informace vyplývají ze zprávy deníku E15.  

„Ztráta je důsledkem zejména nesplnění plánovaných tržeb z prodeje vlastních služeb o 299 milionů,“ cituje deník ze zprávy vedení Čedoku. Ke ztrátě přispělo také oslabení koruny, podle mluvčího Hynka Špinara činily kurzové ztráty vůči dolaru a euru 23 milionů korun.

Čedok doplatil také na své zaměření i na domácí cestovní ruch, píše E15. V tuzemsku se totiž podle firmy stále prohlubuje trend přímého nákupu ubytování.

Deník E15 upozornil , že firmy z první pětice prodejců zájezdů hlásí za loňský rok vesměs růst tržeb. „Naší prioritou je růst ziskové marže, nikoli růst tržeb za každou cenu,“ uvedl k tomu Špinar.

Jednička trhu Exim Tours loni utržila rekordních 4,3 miliardy, když zaznamenala nárůst o 16 procent. Dvojka, skupina Fischer, vykázala tržby 3,27 miliardy korun a po Čedoku další v pořadí Blue Style a Firo-tour měly podle E15 tržby shodně asi 1,8 miliardy korun.

 

Zdroj: ČTK

 

Čedok se loni i kvůli slabé koruně propadl do ztráty 6,6 milionu korun Foto: ČTK/Janovský Alexandr

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.