Ředitel Twitteru odstoupí z čela společnosti, zastoupí ho spoluzakladatel Dorsey

Generální ředitel internetové společnosti Twitter Dick Costolo rezignuje k 1. červenci na svou funkci. Americká firma ve svém prohlášení v pátek uvedla, že se novým ředitelem stane její spoluzakladatel Jack Dorsey. Americká média uvádějí jako důvod odchodu Costola nespokojenost investorů. Akcie společnosti v reakci na změnu zdražily o 7,7 procenta.  

„Jsem velice vděčný za důvěru, kterou do mě rada, vedoucí tým a zaměstnanci po ta léta vkládali,“ uvedl Costolo v prohlášení. V managementu společnosti se prý chystá zůstat i po svém odchodu z jejího čela.

Dorsey, který nahradí končícího ředitele pouze dočasně, už firmu vedl od května 2007 do října 2008, tehdy se však počet uživatelů sítě s tím dnešním nedal srovnávat.

Podle expertů se změna na vedoucí pozici slábnoucí firmy dala očekávat. „Tahle zpráva bohužel není překvapivá. Základním faktem je, že Twitter v současnosti neslouží nijak zvlášť dobře ani svým uživatelům, ani investorům,“ řekl agentuře Reuters Nate Elliott z konzultantské společnosti Forrester Research.

Hospodaření celosvětové internetové sítě Twitter se v poslední době potýkalo s problémy. V letošním prvním čtvrtletí firma prohloubila ztrátu na 162,4 milionu dolarů (3,95 miliardy korun) z loňských srovnatelných 132,4 milionu dolarů. Příjmy sice vzrostly, zaostaly však za očekáváním analytiků; firma současně snížila odhad příjmů na celý rok kvůli slabší poptávce po jejích produktech direct response, tedy vzkazech, které lze poslat přímo cíleným uživatelům.

 

Zdroj: ČTK

 

Ředitel Twitteru odstoupí z čela společnosti, zastoupí ho spoluzakladatel Dorsey Foto: ČTK/AP/Richard Drew - D. COSTOLO

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.