Ředitelé Světové banky zvolili do čela opět Jima Yong Kima

Výkonní ředitelé Světové banky včera jednomyslně zvolili nynějšího prezidenta této instituce Jima Yong Kima na druhé pětileté funkční období. Američan Kim byl v nominačním procesu jediným kandidátem na tuto funkci, oznámila Světová banka.

Kim je považován za předního odborníka na veřejné zdraví, v minulosti také například řídil prestižní soukromou americkou vysokoškolskou instituci Dartmouth College. Nynější pětiletý mandát Kimovi skončí 30. června příštího roku.

Od založení SB v roce 1945 stojí v čele instituce vždy občan Spojených států. Naopak v čele sesterského Mezinárodního měnového fondu (MMF) je tradičně zástupce Evropy. Do této funkce byla začátkem letošního roku jmenována na druhé funkční období Francouzka Christine Lagardeová.

Dvě funkční období v čele SB naposledy odsloužil James Wolfensohn. Ten v této funkci působil v letech 1995 až 2005.

 

 

Zdroj: ČTK

Ředitelé Světové banky zvolili do čela opět Jima Yong Kima Foto: Profimedia.cz: Jim Yong Kim

reklama

Další články

  1. Walt Disney uvažuje o koupi Twitteru

    Byznys ·

    Americká mediální firma Walt Disney Co. konzultuje s finančními poradci možnost odkoupení sociální sítě Twitter Inc. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na inform…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.