Ředitel společnosti Snap loni vydělal 638 milionů dolarů

Generální ředitel americké firmy Snap Evan Spiegel za loňský rok vydělal téměř 638 milionů dolarů (zhruba 13 miliard korum). K výdělku si přišel díky akciím, jež získal během vstupu podniku na burzu. Firma Snap je provozovatelem populární mobilní aplikace pro sdílení fotografií Snapchat.

Podle agentury Reuters jde o třetí nejvyšší částku, jakou kdy některý z generálních ředitelů za rok vydělal. Vyšší roční plat než Spiegel v minulosti obdržel pouze Daniel Och, šéf investičního fondu Och-Ziff Capital Management Group. Ten si za finanční rok 2007 vydělala téměř 919 milionů dolarů a za finanční rok 2008 dokonce zhruba 1,2 miliardy dolarů.

Akcie společnosti Snap vstoupily na burzu začátkem loňského března. Spiegel při této příležitosti získal jednorázovou akciovou odměnu v hodnotě 636,6 milionu dolarů, navíc za loňský rok obdržel základní mzdu a další benefity v hodnotě kolem 1,2 milionu dolarů.

 

 

Zdroj: ČTK

Ředitel společnosti Snap loni vydělal 638 milionů dolarů Foto: dennizn / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Klaus a Orbán se ztotožňují v pohledu na migraci

    Společnost ·

    Bývalý český prezident Václav Klaus se ve čtvrtek v Budapešti setkal s maďarským předsedou vlády Viktorem Orbánem. Podle premiérova mluvčího se oba shodli v názoru na …

  2. Audience Grand Cru Classé Bordeaux 2015

    Společnost ·

    Únor patřil jako již tradičně velké vinařské degustaci, která je událostí roku pro milovníky francouzských vín a zájemce o investiční vína. Na 35 nejprestižnějších vin…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.