Ředitel Deutsche Bank se nedohodl s USA na konečné částce pokuty

Ředitel německé Deutsche Bank John Cryan nedospěl v jednáních ve Washingtonu k dohodě se Spojenými státy o konečné částce, která má urovnat spor týkající se prodeje hypotečních cenných papírů v minulém desetiletí. Informoval o tom nedělník Bild am Sonntag. Největší německá banka od poloviny září ztrácí důvěru kvůli zprávám týkajících se pokuty od amerického ministerstva spravedlnosti. To po Deutsche Bank požaduje zaplacení pokuty až 14 miliard dolarů (téměř 340 miliard korun).

Cryan se v rámci pololetního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky ve Washingtonu sešel v pátek s americkými vládními činiteli. Obě strany nyní jednají o konečné sumě za urovnání sporu. Podle některých zdrojů z minulého týdne se jedná o pokutě 5,4 miliardy dolarů.

Mluvčí Deutsche Bank zprávu Bildu odmítla komentovat. Vyjádření odmítl poskytnout i mluvčí ministerstva spravedlnosti USA.

Akcie Deutsche Bank v minulých týdnech prudce klesaly. Pokud by banka musela zaplatit mnohamiliardovou sumu, dostala by se do velkých potíží a byla by zřejmě nucena požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

 

 

Zdroj: ČTK

Ředitel Deutsche Bank se nedohodl s USA na konečné částce pokuty Foto: The World in HDR / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.