Řecko získá přes miliardu eur v rámci privatizace 14 regionálních letišť

Řecká privatizační agentura HRADF uzavřela konečnou dohodu o pronájmu 14 regionálních letišť s konsorciem vedeným německou letištní společností Fraport. Kontrakt v hodnotě 1,2 miliardy eur (32 miliard Kč) je milníkem v řeckém privatizačním programu, uvedla agentura.

Konsorcium zaplatilo většinu smluvené částky předem. Nyní tak bude moci převzít na 40 let do své správy letiště v oblíbených turistických destinacích, jako jsou ostrovy Korfu, Santorini nebo Rhodos.

Smlouva, kterou předběžně sjednala už konzervativní vláda v roce 2014, je prvním významným privatizačním kontraktem dokončeným za vlád levicového premiéra Alexise Tsiprase. Jeho vláda původně chtěla stávající privatizační program zrušit. Tsipras ale musel odpor k prodeji státního majetku přehodnotit, aby Řecko získalo nový úvěrový balík ve výši až 86 miliard eur.

Do roku 2020 chce konsorcium do modernizace letišť investovat zhruba 330 milionů eur, uvedla agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Řecko získá přes miliardu eur v rámci privatizace 14 regionálních letišť Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.