Řecko má jen 6 dní na to, aby představilo nové reformy, tvrdí eurozóna

Zástupci eurozóny uvedli, že Řecku zbývá už jen šest pracovních dní na to, aby předložilo revidovaný seznam reforem a zajistilo si tak zbývajících 7,2 miliardy eur ze záchranného programu. Ministři financí zemí eurozóny chtějí podle BBC dosáhnout dohody na setkání Euroskupiny 24. dubna. „Pokud započítáme víkendy a ortodoxní Velikonoce, zbývá jen 6 dní,“ uvedli zástupci Evropské unie.  

Řecko pokračuje ve snaze zajistit si další finance ve chvíli, kdy splatilo Mezinárodnímu měnovému fondu 460 milionů eur. I proto mu teď docházejí peníze. Zadlužená země má přitom už příští týden splatit věřitelům další 2,4 miliardy eur. Kromě toho bude Řecko potřebovat peníze na důchody a výplaty státních zaměstnanců. I v případě, že by země našla prostředky na uhrazení svých dubnových závazků, 12. května ji čeká další splátka Mezinárodnímu měnovému fondu, tentokrát ve výši 800 milionů eur.
Řecký premiér Alexis Tsipras podle BBC na návštěvě Moskvy řekl, že stále doufá v nalezení čestného kompromisu. Tsiprasova levicová vláda ale nesouhlasí s řadou návrhů věřitelů, což stále brání dosažení dohody. Řecký ministr financí Janis Varufakis nicméně uvedl, že vláda obnoví privatizaci státem vlastněných společností. Půjde například o energetickou společnost PPC nebo přístav Pireus, jejichž plánovaný prodej Řecko v lednu zastavilo.

 

Zdroj : BBC

 

Řecko má jen 6 dní na to, aby představilo nové reformy, tvrdí eurozóna Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Český Aeroholding chce prodat akcie ČSA

    Byznys ·

    Státní Český Aeroholding chce prodat zbytek akcií Českých aerolinií (ČSA). Informaci ČTK potvrdil předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř, který jako…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.