Řecko letos zaznamenalo rekordní turistickou sezónu

Řecko letos zaznamenalo rekordní letní turistickou sezónu. Během devíti měsíců stoupl počet příjezdu zahraničních turistů do země o sedm procent. Čtyři měsíce se staly pro Řecko rekordními. Informovala o tom v rámci londýnského veletrhu cestovního ruchu World Travel Market řecká ministryně pro cestovní ruch Elena Kunturasová, kterou citovala agentura AP.

Do konce roku se podle Kunturasové očekává, že příjezdy turistů přesáhnou 27 milionů, včetně výletních plaveb, což je pro Řecko nový rekord.

Oživení cestovního ruchu je pro Řeky velmi důležité. Země se již několik let potýká s dluhovou krizí a získala celkem tři záchranné úvěry. Cestovní ruch se na celkovém řeckém hrubém domácím produktu podílí zhruba 25 procenty, napsala agentura AP. Řecko podle ní zřejmě těží z období relativní politické stability i z obav o bezpečnost v dalších středomořských destinacích, Turecku, Tunisku a Egyptě.

 

 

Zdroj: ČTK

Řecko letos zaznamenalo rekordní turistickou sezónu Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. BBC: Řekové a Turci jednají o sjednocení Kypru

    Společnost ·

    Ve Švýcarsku probíhá jednání o sloučení rozděleného Kypru. Schůzky se zúčastní generální tajemní OSN Pan Ki-mun, prezident Kypru Nicos Anastasiades a tureckokyperský v…

  2. BBC: Trump viní FBI z napomáhání Clintonové

    Společnost ·

    Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump obvinil zpravodajskou službu FBI z napomáhání demokratické sokyni Hillary Clintonové. FBI totiž v neděli uvedla, že n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.