Řecko hlásí dohodu ohledně revize záchranného programu

Zástupci Řecka a jeho mezinárodních věřitelů dnes završili jednání o revizi plnění podmínek záchranného programu. Dosáhli dohody ohledně rozpočtových otázek, reforem energetického sektoru a trhu práce, řešení vysokého objemu špatných úvěrů v bankovním sektoru a privatizace. Oznámil to dnes řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos.

Dokončení revize uvolní dalších zhruba pět miliard eur (téměř 128 miliard Kč) z úvěrové pomoci pro Řecko. Dnešní dohodu nicméně ještě musejí schválit ministři financí eurozóny, kteří se mají sejít v pondělí, uvedla agentura Reuters.

Řecko se předloni dohodlo s eurozónou na třetím záchranném programu, v jehož rámci by mělo v průběhu tří let dostat až 86 miliard eur (zhruba 2,2 bilionu Kč).

Řecká vláda se snaží o rychlé dokončení nynější revize plnění záchranného programu, aby mohla začít jednání o zmírnění dluhové zátěže a podmínkách ukončení záchranného programu v srpnu příštího roku.

 

Zdroj: ČTK

Řecko hlásí dohodu ohledně revize záchranného programu Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Americký Senát schválil Trumpovu daňovou reformu

    Společnost ·

    Americký Senát dnes schválil daňovou reformu, kterou prosazuje prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.