Řecko dosáhne na poslední úvěr ze záchranného programu nejspíš v srpnu

Řecko pravděpodobně obdrží poslední půjčku ze záchranného programu příští měsíc. V pátek o tom informoval šéf euroskupiny Mario Centeno. Ministři financí eurozóny se již minulý měsíc domluvili na tom, že poslední půjčka bude činit 15 miliard eur (zhruba 389 miliard Kč).

Centeno v pátek uvedl, že půjčku již ratifikovalo 18 z 19 členských zemí eurozóny. Konečné rozhodnutí o vyplacení peněz podle něj padne, jakmile bude dokončena schvalovací procedura v Německu. "Očekávám, že se tak stane začátkem srpna," citovala Centena agentura Reuters.

Evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti Pierre Moscovici ujistil, že není pochyb o tom, že Řecko dohodnuté peníze obdrží. Dodal však, že platba si vyžádá o něco více času, než se předpokládalo.

Řecko se v roce 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat mezinárodní věřitele o úvěrovou pomoc. V současnosti země prochází už třetím záchranným programem, který skončí 20. srpna. Atény jsou přesvědčeny, že si pak budou schopny zajišťovat potřebné finanční prostředky na dluhopisových trzích.

 

 

Zdroj: ČTK

Řecko dosáhne na poslední úvěr ze záchranného programu nejspíš v srpnu Foto: Michal Kvapil / YRN

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.