Řecké zvýšení daní snížilo sázkové firmě OPAP zisk o 19 %

Největší řecká sázková firma OPAP zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí pokles hrubého provozního zisku (EBITDA) o 19,2 procenta na 83,7 milionu eur (2,3 miliardy korun). Společnost v úterý oznámila, že na její hospodaření měla negativní dopad vyšší daň ze sázek. OPAP je čtvrtou největší sázkovou společností v Evropě a spoluvlastní ji investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka a společnost EMMA Capital dalšího českého investora Jiřího Šmejce.

Řecko loni na jaře s platností od začátku roku zvýšilo sazbu daně z hrubých výnosů sázek, aby uspokojilo mezinárodní věřitele a zajistilo si nové úvěry z mezinárodního záchranného programu. Daň z těchto výnosů se zvýšila o pět procentních bodů na 35 procent, uvedla agentura Reuters.

Čistý zisk společnosti se naopak zvýšil o 6,7 procenta na 55,1 miliardy eur. Důvodem byla absence mimořádných odpisů, které firma zaúčtovala v posledním čtvrtletí roku 2015. Hrubé herní výnosy klesly o půl procenta na 399,6 milionu eur, hlavně kvůli slabšímu výkonu loterie. Firma zvýší dividendu na 0,72 eura na akcii z 0,4 eura v roce 2015.

OPAP v listopadu obnovil plány na spuštění 16 500 videoloterijních terminálů (VLT), když řecká komise pro hry a sázky schválila nová, méně přísná pravidla. Firma nové podnikání zahájila v lednu a nyní provozuje 1274 terminálů VLT.

OPAP byl plně privatizován v roce 2013. V současnosti nabízí sportovní sázky a loterii prostřednictvím sítě zhruba 5750 poboček v Řecku a na Kypru.

 

 

Zdroj: ČTK

Řecké zvýšení daní snížilo sázkové firmě OPAP zisk o 19 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. OKD v pátek ukončí těžbu v Dole Paskov

    Byznys ·

    Společnost OKD v pátek ukončí těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Skončí tím i dobývání černého uhlí v ostravské části dřívějšího Ostravsko-karvinského revíru. P…

  2. BBC: Bob Dylan konečně převezme Nobelovu cenu

    Společnost ·

    Americký písničkář Bob Dylan po čtyřech měsících od slavnostního ceremoniálu konečně převezme Nobelovu cenu za literaturu. Podle švédské akademie věd se tak stane tent…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.