Řecká ekonomika poprvé od začátku krize mírně roste, řekl Jannis Sturnaras

Ekonomika podle informací řecké vlády poprvé od začátku krize začíná pomalu růst. Řecká ekonomika směřuje k oživení, řekl řecký ministr financí Jannis Sturnaras. Informaci zveřejnila agentura Reuters.

Řecký statistický úřad údaje o mezičtvrtletním vývoji HDP očištěném o sezonní vlivy nezveřejňuje. Statistický úřad sdělil, že podle údajů řecká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesala, avšak mnohem pomaleji, než se čekalo.

Hrubý domácí produkt se meziročně snížil o 3,8 procenta, což je nejpomalejší tempo za téměř tři roky. Sturnaras v rozhovoru pro Reuters již dříve řekl, že za celý letošní rok očekává pokles domácí ekonomiky zhruba o 3,8 procenta, což bylo méně než původně odhadovaná 4,2 procenta.

Vývoj podle něj naznačuje slabší recesi a také pomalé oživování ekonomiky. Ministr se však zdržel vyjádření, že krizí těžce stižené Řecko má šest let trvající recesi už za sebou. Řecko v minulosti dostalo od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu dva balíky úvěrové pomoci v celkové výši 240 miliard eur. Sturnaras minulý měsíc připustil, že země by mohla potřebovat ještě další pomoc v objemu až deseti miliard eur.

Zdroj: Reuters

Řecká ekonomika poprvé od začátku krize mírně roste, řekl Jannis Sturnaras Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.