Řecká centrální banka počítá s možností odchodu země z EU i eurozóny

Podle řecké centrální banky by neúspěch jednání o podmínkách uvolnění zbývající finanční pomoci Řecku vedl k platební neschopnosti balkánského státu a jeho odchodu z eurozóny. Řecko by nakonec mohlo podle centrální banky země opustit celou Evropskou unii. 

„Neschopnost dosáhnout dohody by znamenala začátek bolestivé cesty, která by vedla nejdříve k platební neschopnosti Řecka a nakonec i k odchodu země z eurozóny a, velmi pravděpodobně, z Evropské unie,“ stojí podle agentury AFP ve výroční zprávě. „Dosažení dohody s našimi partnery je historický imperativ, který si nemůžeme dovolit ignorovat,“ uvedla také banka.

Řecku podle centrální banky hrozí návrat do hospodářské recese. Banka odhaduje, že tempo poklesu řecké ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlilo. Pokračující nejistota také vedla k odlivu vkladů z řeckých peněžních ústavů. V období od října do dubna si z nich vkladatelé vybrali zhruba 30 miliard eur.

 

Zdroj: ČTK

Řecká centrální banka počítá s možností odchodu země z EU i eurozóny

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.