Řecké banky zůstávají zavřené, lidé si mohou nadále vybrat jen 60 eur denně

Řecké banky v úterý zůstanou zavřené. Řekové si tak budou moci i nadále vybrat peníze pouze z bankomatů. Denní limit pro výběr zůstává na 60 eurech (1 600 korun), některé bankomaty ale nemají dostatek dvacetieurových bankovek, proto vydávají maximálně 50 eur. V úterý také bude pokračovat jednání ministrů financí eurozóny o řecké krizi.  

Řecká vláda se minulou neděli rozhodla uzavřít banky od 29. června do 6. července. Učinila tak poté, co Evropská centrální banka (ECB) odmítla řeckým bankám zvýšit objem nouzového financování.

Předsedkyně řecké bankovní asociace Luka Katseliová v pondělí oznámila, že řecké banky zůstanou zavřené také v úterý a ve středu. „Rozhodli jsme se prodloužit bankovní prázdniny o dva dny - úterý a středu,“ řekla. Podle jednoho ze zdrojů agentury Reuters ale zůstanou banky zavřené nejméně do konce tohoto týdne.

ECB se v pondělí rozhodla znovu ponechat objem nouzového financování řeckých bank beze změny na zhruba 89 miliardách eur (2,4 bilionu Kč). Zároveň zpřísnila podmínky pro záruky požadované od řeckých bank za úvěry z ELA. Podle zdroje agentury Reuters obeznámeného se situací však tento krok nebude mít na fungování bank žádný dopad.

 

Zdroj: ČTK, Zet

 

Řecké banky zůstávají zavřené, lidé si mohou nadále vybrat jen 60 eur denně Foto: Lambros Kazan / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.