ECB je znepokojena vývojem eura, to tím důsledkem oslabuje

Euro mírně oslabuje. Na trhu se totiž podepsaly signály o tom, že stále více představitelů Evropské centrální banky (ECB) je dosavadním růstem kurzu jednotné evropské měny znepokojeno. Mimo jiné to znamená, že by ECB mohla zpomalit nadcházející proces zpřísňování měnové politiky.

Krátce po čtvrteční 19:00 euro na dolar ztrácelo méně než 0,1 procenta a pohybovalo se kolem 1,1878 dolarů (v pátek v 7 hodin kurz odpovídá 1,896 dolarů). K japonskému jenu odepisovalo 0,1 procenta na 130,87 JPY, proti švýcarskému franku pak 0,2 procenta na 1,1427 CHF. Dolarový index, který měří pohyb dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, nepatrně zpevňoval a nacházel se v blízkosti 92,9 bodu.

Od úterý, kdy euro vůči dolaru vystoupilo na 1,2069 dolarů a ocitlo se na maximu za zhruba dva a půl roku, měna oslabuje pod tlakem obav, že ECB by mohla na letošní zhodnocení eura o 13 procent zareagovat změnami ve své měnové politice. Zdroje obeznámené s jednáním v ECB agentuře Reuters sdělily, že oficiální jednání o budoucnosti měnových stimulů teprve začíná. Není tedy pravděpodobné, že by měnový výbor na zasedání v příštím týdnu rozhodl o zpřísnění politiky. Euro srážely i příznivé údaje o vývoji americké ekonomiky.

Na tříměsíční minimum 0,7132 dolarů se k americké měně dostal novozélandský dolar, když průzkum ukázal, že vládnoucí Novozélandskou národní stranu v podzimních volbách výrazně ohrožují labouristé. Relativně výnosná měna tak podlehla výprodeji.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Zdroj: ČTK

ECB je znepokojena vývojem eura, to tím důsledkem oslabuje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Devět nejničivějších hurikánů americké historie

    Společnost ·

    Zabijácké hurikány nejsou v oblasti Texasu a pobřeží Mexického zálivu žádnou anomálií. Povodně v některých případech napáchají větší škody než silný vítr. Stejně tak j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.