Žebříček devíti nejlépe placených fotbalistů planety, nejvíce platí šejci z Paříže

Každý fotbalista touží po fotbalové slávě v Evropě. Nejde pouze o prestiž. Důležité je i platové ohodnocení, které nejlepší evropské ligy hráčům nabízejí. Internetový magazín Business Insider, odkazující se na časopis France Football, přináší žebříček nejlépe placených fotbalistů na světě. Podle žebříčku nabízí celkově nejlepší platy francouzský klub Paris Saint-Germain (PSG). Ten přitom patří katarským šejkům. Nejlépe placeným hráčem světa je pak barcelonský Lionel Messi.

Žebříčku se nezúčastnila diváky nejsledovanější anglická Premier League. Pokud by tomu tak bylo, tak by deváté místo žebříčku obsadil Wayne Rooney z klubu Manchester United.

 

9. Andreas Iniesta (FC Barcelona, 31)

Národnost: Španělsko

Roční plat: 15 milionů eur

Výkonnostní bonus: 2 miliony eur

Ostatní výnosy: 4,5 milionů eur

Iniesta je kapitánem katalánského velkoklubu FC Barcelona. Je znám pro svoji univerzálnost a technickou vytříbenost. V roce 2014 získal ocenění Golden Foot, které oceňuje jak osobnost člověka, tak atletické schopnosti.

 

8. Thomas Müller (Bayern Mnichov,26)

Národnost: Německo

Roční plat: 16 milionů eur

Výkonnostní bonus: 600 tisíc eur

Ostatní výnosy: 7 milionů eur

Müller se stal v Německu legendou poté, co dovedlk vítězství svůj národní tým na Mistrovství světa 2012 v Jihoafrické republice. Jde také o jednoho z nejtalentovanějších německých fotbalistů a střelce, na kterého spoléhá tým španělského trenéra Pepa Guardioly z Mnichova. Bavorský Bayern prodloužil Müllerovi smlouvu do roku 2021.

 

7. Gareth Bale (Real Madrid, 26)

Národnost: Wales

Roční plat: 14 milionů eur

Výkonnostní bonus: 500 tisíc eur

Ostatní výnosy: 10 milionů eur

Jde o jediného Brita, který se dostal na seznam nejlépe placený fotbalistů. Bale obléká dres madridského klubu známého jako „Galácticos“ nebo „Bílý balet“. Ten jej vykoupil z anglického klubu Tottenham Hotspur za rekordních 100 milionů eur. Bale je také tváří videohry Pro Evolution Soccer.

 

6. Angel Di Maria (Paris Saint-Germain, 28)

Národnost: Argentina

Roční plat: 24 milionů eur

Výkonnostní bonus: 800 tisíc eur

Ostatní výnosy: 1,2 milionů eur

Jde o prvního ze dvou Argentinců na seznamu. Di Maria loni opustil anglický velkoklub Manchester United poté, co jej odkoupil francouzský klub Paris Saint Germain (PSG). Tento klub se v seznamu objevil několikrát. Důvodem je skutečnost, že jej v roce 2011 odkoupili šejci z Kataru. Detailně jde o společnost Qatar Investment Authority. Díky tomu má PSG takřka neomezené finanční zdroje. Otázkou je, zdali šejci nyní nepociťují cenu ropy na rekordně nízkých úrovních.

 

5.Thiago Silva (Paris Saint-Germain, 31)

Národnost: Brazílie

Roční plat: 23 milionů eur

Výkonnostní bonus: 1 milion euro

Ostatní výnosy: 2,5 milionů eur

Kapitán PSG je nejlépe placeným obráncem světa. K tomu má navíc podepsanou smlouvu s automobilkou Nissan. Loni si také mohl užívat tučného bonusu, kterou mu zajistila výhra třech trofejí, na něž dosáhl s klubem PSG.

 

4. Zlatan Ibrahimovič (Paris Saing-Germain, 34)

Národnost: Švédsko

Roční plat: 20 milionů eur

Výkonnostní bonus: 2,5 milionů eur

Ostatní výnosy: 6 milionů eur

Podle fotbalových norem jde o veterána. I přesto se mu ale podařilo vyjednat velmi pěkný plat s PSG. Švédský horkokrevný fotbalista má také podepsanou smlouvu s výrobcem sportovního oblečení Nike. Zlatan je znám pro své akrobatické kousky, pomocí nichž zařídil nejeden pěkný gól.

 

3. JR Neymar (FC Barcelona, 24)

Národnost: Brazílie

Roční plat: 20 milionů eur

Výkonnostní bonus: 2,5 milionů eur

Ostatní výnosy: 21 milionů eur

Nejmladší hráč celého žebříčku skončil na třetím místě. Jde o braziského supertalenta Neymara. Již v pouhých 17 letech podepsal profesionální smlouvu s brazilských týmem Santos FC. V poslední době se objevily spekulace o tom, že zájem o něj projevil právě francouzský velkoklub z Paříže.

 

 

2. Cristiano Ronaldo (Real Madrid, 31)

Národnost: Portugalsko

Roční plat: 32 milionů eur

Výkonnostní bonus: 400 tisíc eur

Ostatní výnosy: 35 milionů eur

Portugalská superhvězda Ronaldo se musí spokojit s druhým místem v žebříčku. Jeho příjem zahrnují lukrativní kontrakty se společnostmi Nike, Arman nebo také fast foodovým řetězcem Kentucky Fried Chicken.

 

1. Lionel Messi (FC Barcelona, 28)

Národnost: Argentina

Roční plat: 36 milionů eur

Výkonnostní bonus: 3 miliony eur

Ostatní výnosy: 35 milionů eur

Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) vyhlásila Messiho nejlepším fotbalistou planety. To odpovídá také jeho platu. Souběžně s tím totiž dosahuje jeho příjem na nejvyšší cifru. Převyšuje částku 70 milionů eur. Messi má mimo jiné podepsanou smlouvu s firmou Adidas a vývojářským studiem počítačových her EA Games.

 

 

Zdroj: Business Insider, France Football, Zet

 

 

Žebříček devíti nejlépe placených fotbalistů planety, nejvíce platí šejci z Paříže Foto: Oleh Dubyna / Shutterstock.com: Nejlépe placený fotbalista světa Lionel Messi

reklama

Další články

  1. Armáda od října nabídne výcvik prvním civilistům

    Společnost ·

    Od října armáda nabídne výcvik prvním civilistům, kteří se dobrovolně přihlásí na vojenské cvičení. Sdělil to náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Věří tomu, že me…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.