EasyJet Nově nabízí letenky do Asie a Ameriky, konkuruje tak velkým aerolinkám

Britské nízkonákladové aerolinky easyJet od středy nabízejí svým zákazníkům rezervaci letenek do vzdálených destinací v Americe a v Asii, kam letadla této firmy nelétají. Nabídku mohli rozšířit díky spolupráci se společnostmi Norwegian Air Shuttle a WestJet, jež patří rovněž mezi nízkonákladové, ale zároveň létají i do vzdálenějších míst.

Jak uvedl list Financial Times, krok společnosti easyJet a jejich partnerů tak poprvé vytváří konkurenci aliancím tradičních leteckých dopravců, jako je Star Alliance, SkyTeam a OneWorld. Nicméně její hlavní rival, Ryanair má stejné plány a v současné době jedná o podobné dohodě s firmou Norwegian.

EasyJet bude službu nazvanou Worldwide by easyJet nabízet z londýnského letiště Gatwick, později má přibýt Milán, Ženeva, Paříž, Amsterodam a Barcelona. Společnost rovněž oznámila, že o spolupráci už jedná také s leteckými společnostmi z Blízkého východu a z Asie.

 

 

Zdroj: ČTK

EasyJet Nově nabízí letenky do Asie a Ameriky, konkuruje tak velkým aerolinkám Foto: Senohrabek / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

  2. Sankce proti KLDR rozšíří i EU

    Společnost ·

    Evropská unie se připojí k nejnovějším sankcím namířeným proti Severní Koreji, jež v noci na úterý schválila Rada bezpečnosti OSN. V úterý o tom informovala před europ…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.