Důvěra v českou ekonomiku čtvrtý měsíc za sebou roste

Důvěra v českou ekonomiku čtvrtý měsíc za sebou roste. Zvýšila se důvěra v průmyslu, naopak klesla ve stavebnictví a mírně i v sektoru služeb. V obchodě se hodnota indikátoru důvěry meziměsíčně nezměnila.

V listopadu se souhrnný indikátor důvěry proti říjnu zvýšil o 1,6 bodu na 4,5 bodu. Informace dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Indikátor důvěry v průmyslu poskočil o tři body a dostal se tak do kladných čísel, na 2,7 bodu.

„Respondenti očekávají pro příští tři měsíce růst tempa výrobní činnosti a také růst zaměstnanosti. Očekávání vývoje ekonomické situace pro příští tři i šest měsíců jsou vyšší než v říjnu, uvedl ČSÚ.

O čtyři body na minus 52 bodů se propadl index důvěry ve stavebnictví. Ve službách klesla důvěra o 0,7 bodu na 25,3 bodu, v obchodě zůstala na 5,7 bodech jako v říjnu.

Pozitivní očekávání mají spotřebitelé. Indikátor spotřebitelské důvěry se zvýšil o 4,2 bodu, ale stále zůstal v záporných hodnotách na minus 9,3 bodu.

Meziročně je souhrnný indikátor důvěry vyšší o 9,5 bodu. V průmyslu se důvěra podnikatelů zvýšila o 14,7 bodu, klesla ve službách i ve stavebnictví.

Zdroj: ČTK

Důvěra v českou ekonomiku čtvrtý měsíc za sebou roste Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Google představil předplacenou platební kartu

    Tech ·

    Americká internetová společnost Google představila vlastní předplacenou debetní kartu, která umožní zákazníkům nakupovat v obchodech a vybírat hotovost z bankomatů…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.