Důvěra investorů a analytiků v ekonomice euroźony roste

Investoři a analytici více důvěřují ekonomice eurozóny. V lednu se zvýšila třetí měsíc za sebou. Podle výzkumné společnosti Sentix se hodnocení dlouhodobějších hospodářských vyhlídek navíc dostalo na nejlepší úroveň za půl roku. 

Index důvěry stoupl na plus 0,9 bodu z prosincových minus 2,5 bodu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters očekávali mírnější nárůst na minus jeden bod.

Nárůstu indexu nezabránila ani politická nejistota v Řecku, které tento měsíc čekají předčasné parlamentní volby. Jejich favoritem je opoziční Koalice radikální levice (SYRIZA), která se staví proti úsporným opatřením vlády spojeným s mezinárodním záchranným programem.

"Investoři čím dál více považují Řecko za izolovaný problém, který stěží ovlivní zbytek eurozóny," upozornila společnost Sentix. Dodala, že růst indexu v posledních třech měsících signalizuje nástup příznivějšího hospodářského trendu v eurozóně.

 

Zdroj: ČTK

Důvěra investorů a analytiků v ekonomice euroźony roste Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.