Dvojměsíční festival ve Washingtonu připomene život a dílo Václava Havla

Festival bude oslavou života a odkazu bývalého českého prezidenta, disidenta a dramatika Václava Havla. Proběhne od 5. září do 31. října a jeho součástí budou desítky akcí, divadelních představení, promítání filmů, koncerty a diskuze.

Připomínkové akce se budou konat na mnoha místech ve Washingtonu, v národní galerii, na Georgetownské univerzitě či v knihovně amerického Kongresu. Diváci zhlédnou například dokumentární filmy Občan Havel jede na dovolenou či Václav Havel, Praha - Hrad.

Festivalem česká ambasáda ve Washingtonu upozorňuje na provázanost česko-amerických vztahů. Každý rok se zaměřuje na jednu z významných českých osobností. Jde již o jeho čtvrtý ročník. První se věnoval Tomáši Garrigueovi Masarykovi, druhý Antonínu Dvořákovi a loňský ročník pak režiséru Miloši Formanovi.

„Havlova oddanost demokracii připomíná činy otců zakladatelů Spojených států. Jeho životní příběh, který někteří přirovnávají k jeho absurdním hrám, vyústil v opravdový americký šťastný konec - bývalý vězeň svědomí byl zvolen do nejvyšší funkce v zemi, uvedl český velvyslanec v USA Petr Gandalovič. Patrony festivalu jsou Havlova manželka Dagmar, bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Zdroj: ČTK

Dvojměsíční festival ve Washingtonu připomene život a dílo Václava Havla Foto: mzv.cz

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.