Dvacet frází, kterými úspěšní manažeři motivují své zaměstnance

Jak si zajistit autoritu u svých zaměstnanců a stát se vůdčí osobností? Je zapotřebí používat správná slova. Internetový magazín Forbes píše, že se příliš často noví lídři soustředí na plány, prognózy a různé strategie, nejsou ale zvyklí předávat důležitou energii svému týmu. Přinášíme vám 20 bodů, které pomohou zaměstnance motivovat ještě k lepším výkonům. 

Velké množství managerů není schopno pochválit své zaměstnance ve chvíli, když vidí, že odvádějí výbornou práci. To je ale na škodu, protože budování důvěry a pozitivní energie v týmu je nejdůležitějším úkolem manažerů.

Mnoho vedoucích pracovníků je přesvědčeno, že lidé chodí do zaměstnaní kvůli práci. Mylně se pak domnívají, že o náladu a pocity svých podřízených se nemusejí zajímat. Pokud jsou ale zaměstnanci unavení nebo přepracovaní, tak to pro ně není dobré a v tom důsledku neodvádí ani kvalitní práci. Úspěch se do značné míry odráží od toho, jak se vaši zaměstnanci cítí. Jejich energie je palivem pohánějícím firmu k dobrým výsledkům.

Podniky rostou díky energii vytvořené samotnými zaměstnanci. Jakmile je v týmu negativní energie, tak všechno funguje špatně. Nejčastěji je to způsobeno tlakem, kterému jsou zaměstnanci vystaveni. Přespříliš cílů je vnitřně ničí. Zbytečná byrokracie a všudypřítomný strach z chybování a následného pokárání od manažera nepřináší vidinu budoucího úspěchu. Řízení založené na strachu totiž není podle Forbesu efektivní.

Zaměstnanci musí vnímat práci jako zábavu, musí se ve firemním prostředí cítit dobře a musí získat v rámci celého kolektivu touhu vytvářet něco zajímavého.

Dobří manažeři se ke svým zaměstnancům chovají jako lidské bytosti a vnímají je jako ceněné spolupracovníky. Podle Forbesu tento způsob pomáhá manažerům zvítězit a uspět v jakékoli společnosti nehledě na její velikost nebo odvětví, v němž podniká.

Forbes píše, že skvělou cestou k získání důvěry může být zahájení nové diskuze. Použitá slova se musí týkat důvěry a dalších lidských hodnot.

1) Děkuji za tento neuvěřitelný nápad.
2) Sám víte, že jste v tom skutečně dobrý. Jsem velice rád, že pracujete na tomto projektu.
3) Jak vám mohu pomoci s čímkoli, co vám stojí ve vaší cestě.
4) Dejte mi vědět, když se dostanete do jakýchkoli problémů. Váš úspěch je pro mě velikou prioritou.
5) Neznám odpověď. Jaký je váš názor?
6) Na tuto problematiku mám vyhraněný názor, chtěl bych ale znát vaše nápady. Jsem přesvědčen, že mi to rozšíří obzory.
7) Věřím, že na projektu pracujete na základě nejlepších možných myšlenek. Ukažte mi váš plán. Poté jej můžeme schválit a uvést do chodu.
8) Můžu vás požádat o laskavost promluvit si o změně vašich priorit. Je nyní vhodný čas si o tom promluvit?
9) Ještě jednou díky za úsilí, které vynakládáte na splnění tohoto úkolu.
10) Zaregistroval jsem, že jste kolegovi ukázal, jak zpracovat inventář týkající se stavu zásob. Velice oceňuji vaši aktivitu.
11) Vím, že jste zklamaný z toho, že jsme zorganizovali projekt jinak, než jste doporučoval. Chci vám ale říci, že vaše návrhy oceňuji. Mohu vám sdělit důvody, proč jsem v projektu zvolil jinou cestu. Nechci, abyste si myslel, že jsem ignoroval vaše názory.
12) Mohu na sobě jako manažer něco zlepšit? Co vám pomůže v růstu?
13) Chtěl jsem vám říci, že jste mě hodně naučil. Děkuji.
14) Řekl jsem vám už, že jsem vděčný za práci, kterou pro nás odvádíte? Dovolte mi to říci ještě jednou! 
15) Jak jste na tom? Nejste pracovně vytížený?
16) Chtěl jsem vám to říct hned. Každému se na poradě firmy líbila vaše prezentace. Skvělá práce!
17) Chci podporovat a prezentovat vaše nápady a potřebuji vaši pomoc. Můžete mi říct svoji argumentaci, abychom se přes to mohli dostat?
18) Jste důležitou osobou týmu. Chci se ujistit, zdali máte veškeré informace, jestli se vám dostává podpora a nástroje, které potřebujete pro svoji práci. Řekněte mi, pokud tomu tak není.
19) Chápete, jak naše společnost vydělává peníze a jak je v ní organizovaná práce? Chci slyšet vaše dotazy. Čím víc informací víte, tím produktivnější budete ve své práci a budete tak moci přijít s dalšími skvělými nápady.
20) Jak vám mohu pomoci v dosažení vašich cílů? 

Zdroj: Forbes, Zet

Dvacet frází, kterými úspěšní manažeři motivují své zaměstnance Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

1. D8 bude zprovozněna v termínu, ujišťuje Ťok

Byznys ·

Ministr dopravy Dan Ťok je na základě dosavadních informací přesvědčen, že se zbývající úsek dálnice D8 podaří navzdory problémům zprovoznit včas. Otevření je plánován…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.