Dvě evropské banky neprošly zátěžovými testy v USA

Španělská banka Santander a německá Deutsche Bank neobstály v zátěžových testech americké centrální banky (Fed). Takzvané stress testy měly ukázat, jak by se největší banky působící ve Spojených státech dokázaly vyrovnat s další finanční krizí.

Jiný bankovní dům - Bank of America - byl podle BBC americkou centrální bankou vyzván, aby kvůli “určitým slabinám” přehodnotil svoje finanční plány. Dalších 28 institucí zátěžovými testy prošlo bez výhrad.

Zátěžové testy v USA podstupují každý rok banky, jejichž aktiva přesahují 50 miliard dolarů. Letos se tak testování týkalo 31 bankovních domů, které dohromady představují 80 procent bankovního sektoru v USA.

Banky, u kterých se v minulosti prokázalo, že nemají dost rezerv na to, aby se vyrovnaly s případnou další krizí, například musely přestat vyplácet vlastníkům dividendu. Ty, které měly sídlo v zahraničí navíc nesměly posílat zisky svým mateřským firmám.
Německá Deutsche Bank reagovala na zjištění Fedu prohlášením, ve kterém uvedla, že najala 1 800 lidí, kteří mají zaručit, že její systémy a kontrolní mechanismy budou prvotřídní. Španělská banka Santander, která testy neprošla už druhý rok v řadě uvedla, že ji čekají významné kroky, které zajistí splnění požadavků regulátora. Banka zároveň dodala, že jí americká centrální banka nezakázala vyplatit akcionářům dividendu.

 


Zdroj: BBC

Dvě evropské banky neprošly zátěžovými testy v USA Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Koruna je k dolaru nejslabší za 11 let

  Byznys ·

  Česká měna se dostala k americkému dolaru na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Jeden dolar se včera v závěru obchodování prodával za 25,78 Kč. Koruna vůči dolaru od zač…

 2. Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

  Byznys ·

  Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní …

 3. Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

  Byznys ·

  Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.