Druhá největší ruská banka VTB i navzdory sankcím zvýšila zisk o téměř 42 %

Druhé největší ruské bance VTB stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 41,9 procenta na 43 miliard rublů (14,4 miliardy Kč). Výsledky díky vyšším příjmům překonaly odhady analytiků, navzdory růstu rezerv na ztrátové úvěry. Informace vycházejí ze čtvrtečního prohlášení banky.

Mohlo by vás zajímat

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že zisk dosáhne 38,9 miliardy rublů. Čisté příjmy z úroků se zvýšily o 6,7 procenta a příjmy z poplatků a provizí o 3,4 procenta.

Rezervy na ztrátové úvěry ve druhém čtvrtletí stouply o 60 procent na 48,3 miliardy rublů a byly vyšší, než čekali analytici. Poměr špatných úvěrů na celkovém objemu na konci června činil 7,6 procenta, a zvýšil se tak z 6,9 procenta na začátku roku.

Příznivé výsledky hospodaření na počátku roku přiměly banku zlepšit výhled čistého zisku na celý rok na 170 miliard rublů z dosavadních 150 miliard. Loni čistý zisk činil 120,1 miliardy rublů.

 

 

Zdroj: ČTK

Druhá největší ruská banka VTB i navzdory sankcím zvýšila zisk o téměř 42 % Foto: FotograFFF / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Inflace v červenci zpomalila na 2,3 procenta

    Byznys ·

    Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zpomalil na 2,3 procenta z červnových 2,6 procenta. Oproti loňskému červenci zdražilo hlavně bydlení a pohonné hmoty. Na…

  2. Na Ruzyni proběhl pietní akt za padlé vojáky

    Společnost ·

    Na letišti v Praze Ruzyni přistál krátce po 16:00 armádní speciál, který dovezl do vlasti těla tří českých vojáků zabitých při teroristickém útoku v Afghánistánu. S Ma…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.