Druhá přímá linka do Číny. China Eastern Airlines zahájí spojení Praha - Šanghaj

Čínské aerolinie China Eastern Airlines ve čtvrtek slavnostně zahajují pravidelné spojení mezi Prahou a Šanghají. Společnost bude do této destinace létat třikrát týdně. Bude se pak jednat o úterý, čtvrtek a neděli. Linka Praha - Šanghaj je v pořadí druhým přímým spojem z Česka do Číny.  

Kromě spojení do Šanghaje existuje od loňského září pravidelné spojení mezi Prahou a Pekingem, které provozuje společnost Hainan Airlines. Letos v únoru zamířila do Prahy první letadla Sichuan Airlines z Čcheng-tu v provincii Sečuán, ale zatím jen v rámci charterových letů, tedy nepravidelných spojů.

Z Šanghaje by letouny Airbus A330 pro 262 cestujících měly odlétat v 00:45 a do Prahy přiletět v 06:35. Zpět by se mělo letadlo vracet v 14:30 a do Šanghaje dorazit ve 07:00 druhý den, uvedlo pražské letiště.

Aerolinie China Eastern udělaly proti původnímu plánu drobné změny. Původně se měl první let do Česka uskutečnit ve středu 22. června, posun o den způsobila změna harmonogramu letů. Na místo příletů ve středu, v pátek a v neděli nyní společnost zařadila spojení s Prahou na úterky, čtvrtky a neděle.

 

Zdroj: ČTK

Druhá přímá linka do Číny. China Eastern Airlines zahájí spojení Praha - Šanghaj Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.