Druhá největší ruská banka VTB i navzdory sankcím zvýšila zisk o téměř 42 %

Druhé největší ruské bance VTB stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 41,9 procenta na 43 miliard rublů (14,4 miliardy Kč). Výsledky díky vyšším příjmům překonaly odhady analytiků, navzdory růstu rezerv na ztrátové úvěry. Informace vycházejí ze čtvrtečního prohlášení banky.

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že zisk dosáhne 38,9 miliardy rublů. Čisté příjmy z úroků se zvýšily o 6,7 procenta a příjmy z poplatků a provizí o 3,4 procenta.

Rezervy na ztrátové úvěry ve druhém čtvrtletí stouply o 60 procent na 48,3 miliardy rublů a byly vyšší, než čekali analytici. Poměr špatných úvěrů na celkovém objemu na konci června činil 7,6 procenta, a zvýšil se tak z 6,9 procenta na začátku roku.

Příznivé výsledky hospodaření na počátku roku přiměly banku zlepšit výhled čistého zisku na celý rok na 170 miliard rublů z dosavadních 150 miliard. Loni čistý zisk činil 120,1 miliardy rublů.

 

 

Zdroj: ČTK

Druhá největší ruská banka VTB i navzdory sankcím zvýšila zisk o téměř 42 % Foto: FotograFFF / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Inflace v červenci zpomalila na 2,3 procenta

    Byznys ·

    Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zpomalil na 2,3 procenta z červnových 2,6 procenta. Oproti loňskému červenci zdražilo hlavně bydlení a pohonné hmoty. Na…

  2. Na Ruzyni proběhl pietní akt za padlé vojáky

    Společnost ·

    Na letišti v Praze Ruzyni přistál krátce po 16:00 armádní speciál, který dovezl do vlasti těla tří českých vojáků zabitých při teroristickém útoku v Afghánistánu. S Ma…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.