Drony mají nové využití, střeží domy

Startup Sunflower Labs přišel s novým bezpečnostním systémem pro váš dům. Možné hrozby detekuje a zkoumá pomocí dronu. Záběry z něho si pak můžete kdykoliv přehrát na vašem telefonu a rozhodnout se, zda je váš domov v ohrožení, nebo ne. Sunflower Labs začne s beta testy v polovině roku 2017. Firma svůj produkt chápe jako doplněk k tradičním alarmům.

Mohlo by vás zajímat

Takzvaný Sunflower Home Awareness Systemse skládá z dronu a několika inteligentních světel, které je třeba rozmístit kolem domu. Ty pak detekují pohyb, vibrace a zvuky. Na základě analýzy těchto dat, pak může systém rozlišovat člověka od auta nebo zvířete. Dokáže ale ještě víc. Neškodné návštěvníky jako například pošťáky pak systém pozná podle toho, jak se blíží k domu a jak dlouho stojí u vchodových dveří. Když se člověk blíží a setrvává u zadních dveří, systém pošle oznámení do vašeho smartphonu a zeptá se, zda si to přejete prošetřit.

Ve chvíli, kdy chcete situaci zkontrolovat, přichází na řadu dron. Ten se z vámi určené pozice (okna, balkonu, střechy) sám nasměruje k podezřelému objektu. Z výšky téměř deseti metrů se pak pohybuje nad nechtěným návštěvníkem, dokud mu nenařídíte se vrátit zpět na své místo. Aplikace také umožňuje ihned kontaktovat policii.

Sunflower Labs

Podle generálního ředitele startupu Alexe Pachikova jsou falešné poplachy častým problémem domácích bezpečnostních systémů. Vysláním drona před policí má podle něj tento problém vyřešit.

Dron nyní váží necelý kilogram. Je vybaven dvěma fotoaparáty a sbírá pouze záběry majetku majitele domů, aby nenarušil soukromí sousedů. Sunflower Labs chce však hmotnost dronu srazit až na pouhých 200 gramů.

I tak by tento nový systém mohl zvýšit obavy o bezpečnost i soukromí užívání dronů. I proti rekreačním účelům se v poslední době zvedá kritika zejména co se týče létání kolem letišť.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Drony mají nové využití, střeží domy Foto: Sunflower Labs

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.