Drobní akcionáři mohou začít prodávat akcie O2 majoritnímu vlastníkovi PPF

Drobní akcionáři O2 mohou ode dneška prodat své akcie většinovému vlastníkovi PPF. Investiční skupina Petra Kellnera koupila majoritní podíl v O2 od španělské Telefóniky začátkem letošního roku. PPF nabídla minoritním akcionářům za jednu akcii 277,15 korun. 

Každý z nich může zobchodovat maximálně 200 kusů akcií. PPF v současnosti vlastní přes 83 procent akcií O2. Výkupem chce postupně dosáhnout alespoň devadesátiprocentního podílu, který by jí umožnil vytěsnit zbytek akcionářů. Neveřejná nabídka potrvá do 16. ledna příštího roku nebo do dosažení objemu jednoho procenta základního kapitálu. 

Cena vychází z nabídky povinného odkupu z poloviny letošního roku, která byla snížena o vyplacenou dividendu 18 Kč na akcii. PPF nabídkou cílí především na akcionáře, kteří cenné papíry O2 získali v rámci kuponové privatizace.

Skupina PPF Petra Kellnera podniká v bankovnictví, finančních službách, telekomunikacích, pojišťovnictví, nemovitostech, těžbě nerostů, zemědělství, maloobchodních službách či biotechnologiích. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Její vlastní aktiva přesahují 24 miliardy eur.

 

Zdroj: ČTK

Drobní akcionáři mohou začít prodávat akcie O2 majoritnímu vlastníkovi PPF Foto: ČTK: Budova Telefónica O2 s telekomunikační věží v Olšanské ulici v Praze na Žižkově

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.