Drahotský, Saxo: Prorůstová opatřeni ECB jen maskují příznaky problému, neřeší podstatu

Opatření Evropské centrální banky, které mají vést k oživení ekonomiky v eurozóně, spíše maskují příznaky, než aby řešily podstatu problémů. Tvrdí to Pavel Drahotský, regionální ředitel Saxo Bank, v pravidelném pořadu Studia Zet, věnovaném dění na finančních trzích. 

Ekonomika eurozóny „je sportovec, který je na steroidech a do určité míry bylo řečeno, že steroidy mu budou dodávány ještě další dva roky,“ řekl Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, v pořadu Tržní okénko. „Otázka je, jestli sportovec vyběhne ze zatáčky, nebo jestli v ní zkolabuje.“

Podle něj opatření ECB neřeší skutečné ekonomické problémy a zabývají se místo nich jejich důsledky.

„Ano, situaci to zlepší, ale situace je fundamentálně špatná," řekl Drahotský. „Je to jako stříkání septonexu na otevřenou zlomeninu. Rána sice nekrvácí, ale víme, že tam ta zlomenina je a neřeší se tím problém.“ 

Tržní okénko je pravidelným magazínem Studia Zet, jehož premiéru si můžete poslechnout ve čtvrtek v 10.05 a reprízu během čtvrtečního odpoledního vysílání mezi 13.00 a 15.00. Záznam aktuálního dílu si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Drahotský, Saxo: Prorůstová opatřeni ECB jen maskují příznaky problému, neřeší podstatu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.