Drahotský, Saxo: Investování a správu financí čeká díky technologiím radikální proměna

Dánská bankovní skupina Saxo Bank se specializuje na služby v oblasti online obchodování a investování. Podle jejího regionálního ředitele, Pavla Drahotského, začínají technologie měnit způsob, jakým lidé spravují své osobní finance a velké banky čeká podobná změna, kterou prošly služby jiných tradičních dodavatelů – od telekomunikací, cestování až po leteckou dopravu. 

Díky novým technologiím může dnes více individuálních investorů a firem hledat alternativní řešení pro to, jak spravovat svoje peníze. Tyto služby jsou tradičně doménou bank a investičních společností, ale zejména v České republice banky v minulosti sklízely kritiku za výši poplatků a provizí, které účtovaly svým zákazníkům.

Podle ředitele Saxo pro Maďarsko, Českou a Slovenskou republiku, Pavla Drahotského, stojí celá oblast správy peněz na prahu revolučních změn. Saxo nabízí individuálním a firemním zákazníkům celou škálu online nástrojů, kterým lze zhodnocovat finanční prostředky, konvertovat měny nebo investovat do akcií, dluhopisů a jiných nástrojů finančního trhu. Podle Drahotského online technologie připraví o část byznysu tradiční kamenné banky. 

V minulosti byli zákazníci v řadě oblastí „závislí na institucích, které jim dodávaly hotová řešení," řekl Drahotský v rozhovoru pro Zet. „Dnes, díky tomu, že lidé mají přístup k informacím, tak hledají další, efektivnější řešení." Platforma Saxo, například, nabízí klientům 36 000 investičích nástrojů.

Saxo Bank si od vstupu na slovenský, český, polský i maďarský trh před pěti lety vybudovala pozici zejména u privátních klientů. Drahotský, který nastoupil do vedení banky v regionu v dubnu,  řekl, že bych chtěl rozšířit řady firemních zákazníků. 

Celý rozhovor s Pavlem Drahotským si můžete poslechnout v playeru výše.

Zdroj: Zet 

Drahotský, Saxo: Investování a správu financí čeká díky technologiím radikální proměna Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.