Drahoše přišly do Kongresového centra podpořit stovky lidí

Tým Jiřího Drahoše sleduje výsledky prezidentských voleb v Kongresovém centru v Praze. Do štábu se akreditovalo více novinářů než před dvěma týdny, zájem projevily téměř tři stovky novinářů. Za Drahošem přišlo také velké množství podporovatelů, kteří se mísí se zástupci médií v kuloárech, kde poskytují rozhovory. Atmosféra je napjatá.

Na sečtení hlasů po prvním kole Drahošův tým čekal v pražské La Fabrice. Příznivci a novináři ji zcela zaplnili, na dnešek si proto Drahoš pronajal větší Kongresové centrum. Novináři se v něm začali scházet už po poledni, před uzavřením volebních místností v něm bylo několik set lidí. Podle volebního týmu celkem dostalo pozvánku 800 lidí včetně novinářů.

Drahoše přišli podpořit třeba astronom Jiří Grygar, člen skupiny handicapovaných hudebníků The Tap Tap Ladislav Angelovič, který je poradcem Drahoše v problematice tělesně postižených, nebo bývalá sociálnědemokratická ministryně a místopředsedkyně Sněmovny Petra Buzková. "Pana profesora podporuju od začátku. Pan profesor je vzdělaný, moudrý a velmi slušný člověk. Myslím si, že by si Česká republika takového prezidenta zasloužila," řekla novinářům po příchodu.

Grygar míní, že výsledek voleb bude velmi těsný. "Myslím, že rozdíl bude daleko menší, než byl ve volbě mezi Karlem Schjwarzenbergem a Milošem Zemanem," řekl ČTK Grygar. Uvedl, že si Drahoše váží kvůli jeho práci pro Akademii věd, kterou podle něj odevzdával v nejlepší kondici v historii. "On je buldok, když si něco umane, tak to udělá," zdůraznil Grygar. Zvolení Drahoše si přeje kvůli tomu, že nechce, aby stát rozvrátila skupina, která "táhne zemi kamsi na východ, a dokonce do Číny".

Dorazila také řada známých herců, například Aňa Geislerová, Jan Hrušínský, Eva Holubová nebo Bolek Polívka. "Je to člověk, o kterém jsem přesvědčen, že bude Českou republiku erudovaně a důstojně zastupovat v zahraničí," vysvětlil Hrušínský, proč podporuje Drahoše. Míní, že je na jeho straně většina herců. Holubová uvedla, že by Drahoš byl nestranickým prezidentem. "Já si myslím, že profesor Jiří Drahoš by mohl být a bude sjednotitel nás občanů," uvedla Holubová.

Polívka uvedl, že doufá v Drahošovo vítězství, protože si váží jeho vzdělání a úsměvu. "Chtěl bych zůstat Evropanem," řekl ČTK Polívka, proč Drahoše podporuje. Nelíbí se mu naopak, že současný prezident Miloš Zeman "překrucuje, vykrucuje a šklebí se místo úsměvu".

 

Zdroj: ČTK

Drahoše přišly do Kongresového centra podpořit stovky lidí Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Volba prezidenta skončila, začalo sčítání hlasů

  Společnost ·

  Letošní volba českého prezidenta skončila za zřejmě rekordního zájmu voličů. Češi se v příštích hodinách dozví, zda si většina z nich zvolila hlavou státu opět Miloše …

 2. Volební účast je zatím přes 50 procent

  Společnost ·

   Ve druhém kolem prezidentských voleb dosud v průměru odvolila více než polovina voličů. Přestože někde byla dnes účast nižší než v pátek, řada volebních komisařů hlás…

 3. Trump doufá v dialog s Ruskem

  Společnost ·

  Americká hlava státu Donald Trump doufá v dialog s Ruskem. Prezident USA to podle ruské tiskové agentury TASS řekl na Světovém ekonomickém fóru, které v pátek končí ve…

 4. Jaká práva má oběť trestného činu?

  Společnost ·

  Mají oběti trestného činu nějaká práva? Ano jistě, chrání je speciální zákon o obětech trestných činů z roku 2013. Prvně jde o právo na respektování osobnosti a její d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.