Dovoz ojetin do Česka stoupl o desetinu, nejčastěji jde o vozy Škoda

Dovoz ojetých osobních vozů letos stoupl meziročně o desetinu na více než 138 456 vozů. Rovněž se zvýšil podíl dovážených aut starších deseti let o čtyři procentní body na 52 procent. Informace vycházejí z údajů Svazu dovozců automobilů.

Nejčastěji dováženou ojetinou je domácí značka Škoda. Import ojetých škodovek vzrostl o 12 procent na 28 581 aut, u druhého VW se dovoz zvýšil o 17,5 procenta na 25 757 aut a třetí Ford rostl o pět procent na 15 296 vozů.

Vedle toho bylo do Česka od ledna do října dovezeno 67 ojetých Ferrari, 16 Lamborghini, 28 vozů značky Bentley, 11 Rolls-Royce, čtyři McLareny nebo pět Trabantů.

Prodej nových aut na českém trhu se ve stejném období zvýšil o 12,6 procenta na rekordních 214 619 vozů. Nejprodávanějším modelem byla Škoda Octavia s tržním podílem přes 11 procent.

 

 

Zdroj: ČTK

Dovoz ojetin do Česka stoupl o desetinu, nejčastěji jde o vozy Škoda Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EU rozšířila sankční seznam spojený s Krymem

    Společnost ·

    Země Evropské unie sestavily nový seznam lidí, které EU postihuje sankcemi kvůli porušování ukrajinské územní celistvosti. Bez bližších podrobností o tom v úterý infor…

  2. Deutsche Bank plánuje prodat svoji polskou banku

    Byznys ·

    Německá banka Deutsche Bank chce prodat aktivity v Polsku v čele se svou dceřinou firmou Deutsche Bank Polska. Informovala o tom agentura Reuters. Pro největší německo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.